Niezapomniane wakacyjne przeżycia za nami

Okres wakacyjny to doskonały czas na odkrywanie nowych pasji i rozwijanie umiejętności. W Bibliotece Publicznej dzieci miały wyjątkową okazję spędzić wakacje w sposób kreatywny i edukacyjny. Zajęcia obejmowały nie tylko fascynujące gry planszowe i technologiczne doświadczenia, ale także ręcznie tworzone prace decoupage oraz spotkanie z przedstawicielką Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi.

Wakacyjny program w bibliotece skupiał się na rozwijaniu umiejętności, a jednocześnie na radości z gry. Dzieci miały okazję grać w gry planszowe, które nie tylko zapewniają emocjonującą zabawę, ale także rozwijają myślenie strategiczne, zdolności matematyczne oraz umiejętności komunikacyjne i współpracy w grupie. Podczas warsztatów decoupage, dzieci odkrywały tajniki tej pięknej techniki twórczej.

Wybierając i układając różnorodne motywy, tworzyliśmy niepowtarzalne prace, które po zakończeniu zajęć stały się elementami wystawienniczymi. Wystawa prac plastycznych pt. „Od zakładek do łopatek” znajduje się na holu biblioteki i dostępna jest do 1 września. Dzieci miały okazję spotkać się z panią z Sanepidu, która dzieliła się wskazówkami dotyczącymi higieny osobistej i zdrowego stylu życia. W przystępny sposób omówione zostały ważne zagadnienia dotyczące zachowań prozdrowotnych, które dzieci mogą włączyć do swojego codziennego życia.

Nowoczesne technologie także znalazły swoje miejsce w bibliotece. Dzieci miały okazję doświadczyć wirtualnej rzeczywistości dzięki tabletom ze specjalną aplikacją. To innowacyjne podejście do nauki, które angażuje zmysły i wzbogaca wakacyjne doświadczenia uczestników, umożliwiając im odkrywanie fascynujących miejsc i historii.
Wakacje spędzone w bibliotece były pełne inspiracji i możliwości. Dzieci nie tylko uczyły się poprzez zabawę i twórczość, ale także miały szansę zdobyć praktyczną wiedzę na temat zdrowego stylu życia i higieny osobistej. Dwa tygodnie spędzone wspólnie to dowód na to, że biblioteka to miejsce, gdzie edukacja i kreatywność idą w parze, tworząc niezapomniane wakacyjne przeżycia.
Wakacje w bibliotece odbywały się przez dwa tygodnie. W pierwszym tygodniu uczestniczyły dzieci w wieku 7-9 lat, natomiast w drugim tygodniu dzieci w wieku 10-14 lat.

Dziękujemy za udział.

W trakcie zajęć Wakacje w bibliotece zostały wykorzystane materiały animacyjne pozyskane z projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

#FRSI_BibliotekaDlaWszystkich
#RóżniRówniWażni

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.

#FRSI_Бібліотекадлякожного
#РізніРівніВажливі


Aktualności

Powiązane artykuły