Palety EURO – gdzie kupić?

Palety są bardzo istotnym elementem w transporcie i magazynowaniu. Dzięki nim wiele procesów odbywa się znacznie szybciej – mowa tutaj m.in. o przenoszeniu różnego rodzaju towarów z miejsca A do miejsca B.

Ponieważ na tego typu nośnikach często układa się ciężkie ładunki, te muszą mieć odpowiednią ładowność i być wytrzymałe. Takie też są palety EURO. Gdzie można je kupić?

Dlaczego warto postawić właśnie na europalety?

Palety EURO, nazywane powszechnie europaletami, są najczęściej wybieranymi nośnikami w wielu branżach. Mają one mnóstwo zalet. Przede wszystkim są cenione za to, że są solidne. Produkuje się je z wysokiej jakości materiałów (głównie z wysokogatunkowego drewna). Dzięki temu są bardzo trwałe i, co najważniejsze, nadają się do wielokrotnego użycia.

Istotną informacją jest to, że muszą mieć takie same wymiary – 1200 mm, 800 mm szerokości i 144 mm wysokości. Wszystkie palety EURO posiadają też taką samą liczbę wszystkim elementów, które są do tego zawsze łączone w równych odstępach.

Ponieważ każda europaleta jest dokładnie taka sama, można je swobodnie wymieniać, co jest jedną z najbardziej cenionych cech w logistyce. Kolejną jest wysoka nośność. W transporcie towarów ta wynosi 1000 kilogramów (jest to nośność dynamiczna), natomiast przy magazynowaniu wytrzymują obciążenie nawet do 4000 kg (nośność statyczna). Firmy z branży TSL cenią je także za to, że są odporne na ciągłe podnoszenie i opuszczanie.

eur-palety

Najlepiej znaleźć renomowanego dystrybutora

Biorąc pod uwagę tak dużą ilość zalet, nic dziwnego, że europalety są najczęściej wybieranymi nośnikami na rynku i to już od wielu lat. Przy ich zakupie należy jednak zwrócić uwagę na wiarygodność źródła. Muszą one mieć bowiem odpowiednie certyfikaty. Tylko i wyłącznie licencjonowane palety nadają się na wymianę i mają określoną wytrzymałość, przez co można wykorzystywać je w magazynach wysokiego składowania. Zawsze należy sprawdzić, czy nośnik posiada na wsporniku oznaczenie potwierdzające jego autentyczność.

Renomowany dystrybutor będzie dawał możliwość złożenia zamówienia w sposób szybki i prosty. Niekiedy jest to nawet możliwe w sposób mailowy, co dla firm jest sporym udogodnieniem. Równie szybka jest w takim przypadku dostawa. Niekiedy dystrybutorzy zapewniają transport palet już w ciągu kilku godzin od ich zamówienia. To daje pewność, że będą one dostarczone na czas.

Duże firmy zajmujące się sprzedażą palet EURO z reguły oprócz nowych nośników mają w swojej ofercie także te używane. Ich zakup to świetne rozwiązanie dla tych przedsiębiorstw, którym zależy na jak największym ograniczeniu kosztów. Ważne jednak, by zwrócić uwagę na ich jakość. Najlepiej aby dana firma dawała gwarancję, że są one pełnowartościowe, co oznacza, że nie mają żadnych uszkodzeń rzutujących na ich wytrzymałość czy nośność. Takie europalety są w stanie służyć jeszcze przez wiele cykli. To oznacza, że wtedy zakup używanych nośników to realna oszczędność.

Sprawdź pełną ofertę palet na PolskieOpakowania.com


Porady

Powiązane artykuły