Dębina – niedoceniana perła Bałtyku!

Turyści decydujący się na wakacje nad morzem coraz rzadziej wybierają zatłoczone Trójmiasto czy gwarny Kołobrzeg. Nic dziwnego — kto chce spędzać długo wyczekiwany urlop w kolejkach, przepłacając w restauracjach i nie czując się komfortowo w średniej jakości pokoju hotelowym, graniczącym z głośnymi sąsiadami? Coraz popularniejsze stają się więc ościenne miejscowości, zapewniające prywatność i spokój z możliwością łatwego dojazdu do tętniących życiem nadmorskich kurortów. Takim miejscem jest na przykład niedoceniana Dębina!

Dębina to malownicza nadmorska mieścina w pobliżu letniska Rowy i jeziora Gardno. Okolicę porastają gęste dębowe lasy, którym miejscowość zawdzięcza swoją nazwę. Leśne ścieżki prowadzą do pozbawionej turystów, czystej plaży położonej w cieniu niewielkiego klifu. Urzekająca mieścina przyciąga turystów ceniących sobie spokój od hałasu dużych miast, miłośników kontaktu z naturą oraz fanów pieszych i rowerowych wycieczek. 

Na miejscu, poza szumem fal, śpiewem ptaków i szmerem wiatru w koronach dębów, jest również kilka miejsc wartych odwiedzenia, w tym kamienny krąg, ścieżka dydaktyczna czy wieża widokowa. Jeżeli jednak zatęsknimy za gwarnym klimatem większych nadmorskich miast, bez problemu dojedziemy do miejscowości takich jak Rowy, Poddąbie, Ustka, Smołdzino czy nawet do Słupska. Tam zaś czekają liczne atrakcje m.in. Słowiński Park Narodowy, Zatopione Dzwony, kompleks dawnych bunkrów, przekształcony w swoiste muzeum, porty, latarnie morskie czy aquapark lub zoo! 

Warto jednak w pełni wykorzystać to, co oferuje niewielka Dębina. Jest to bowiem idealne miejsce do zasłużonego wypoczynku, z dala od hałasu i ciekawskich oczu wakacyjnych sąsiadów. To właśnie tam komfortowo wyłożymy się na leżaku w ogrodzie, spędzimy romantyczny wieczór na tarasie lub utniemy niezakłóconą drzemkę w ciągu dnia. 

Skoro planujemy więc wakacje nad morzem w urokliwej Dębinie, gdzie szukać noclegu? Jednym z miejsc, gdzie odpoczniemy na własnych warunkach mogą być np. Apartamenty Dębina. Kompleks stanowi zaciszną ostoję w nowoczesnym wydaniu. Przestronne pokoje z balkonem lub tarasem, bezpieczny plac zabaw i funkcjonalne wyposażenie w połączeniu z szumem fal i brakiem wielkomiejskiego hałasu sprawiają, że jest to miejsce idealne na prawdziwy wypoczynek. 

widok zachodzącego słońca nad morzem


Porady

Powiązane artykuły