Banie Mazurskie. „Kultura ze Smakiem” za nami

Niedzielny Festiwal Kulinarny „Kultura ze Smakiem – był niezapomnianym wydarzeniem, które przyciągnęło sporą grupę mieszkańców oraz turystów. Znakomita pogoda, dobra zabawa i integracja stworzyły niesamowity klimat wydarzenia.

 

Już od samego początku atmosfera była bardzo rodzinna, wypełniona radością i entuzjazmem. Na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich zgromadziły się stoiska pełne kolorowych przysmaków, które zachęcały do kulinarnej uczty. Każdy znalazł coś dla siebie. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję spróbować różnorodnych potraw, które reprezentowały tradycyjną kuchnie ludową.

To był prawdziwy festiwal smaków dla podniebienia! Rozstrzygnięto wcześniej ogłoszone konkursy, na potrawę ludową z wykorzystaniem zdrowej żywności – p.n. „Z BABCINEJ KUCHNI” oraz na najsmaczniejszą nalewkę. Do konkursów przystąpiły KGW Banie Mazurskie, KGW Rogale, KGW Piłaki Małe oraz KGW Rożyńsk Mały. Zdrowa rywalizacja i kibicowanie sobie nawzajem pokazało jak Koła potrafią wspólnie i radośnie bawić się. Bo rywalizacja w konkursach może być świetną okazją do dobrej zabawy i pozytywnej atmosfery. Ważne jest, aby podkreślić, że konkursy nie muszą zawsze być ostateczną walką o zwycięstwo, ale mogą budować miłą relację z innymi uczestnikami.

Ale nie tylko jedzenie było głównym elementem tego wydarzenia. Na scenie głównej odbywały się występy artystyczne, które dodawały energii i magii całej atmosferze. Od polskich piosenek, teatru muzyki, po stare utwory, które wszyscy dobrze znamy- każdy mógł znaleźć coś, co poruszyło jego serce. Uczestnicy festiwalu nie tylko obserwowali te wspaniałe występy, ale również sami dołączali do tańca i śpiewu, tworząc niezapomniane chwile integracji. Oczywiście nie zabrakło zabawnych konkursów, które rozbawiły nie tylko uczestników, ale również zgromadzoną publiczność. Atrakcje i niespodzianki czekały też na najmłodszych. Festiwal kulinarny zakończyła zabawa taneczna.

Widząc jak różne grupy mieszkańców wspólnie bawią się i integrują, możemy stwierdzić, że nasza społeczność potrafi stworzyć coś wyjątkowego, kiedy tylko połączymy siły i otworzymy nasze serca dla innych.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Niedzielnym Festiwalu Kulinarnym „Kultury ze Smakiem”. Wasza obecność, entuzjazm i zaangażowanie uczyniły to wydarzenie niezapomnianym. Niech ta wspaniała zabawa i integracja będzie inspiracją, aby kontynuować i wspólnie tworzyć tak miłe wydarzenia.

Życzymy Wam wszystkim kolejnych niezapomnianych chwil pełnych kultury, smaku i integracji!

Wydarzenie dofinansowano ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Głównym organizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń w Baniach Mazurskich, współorganizatorami byli Gminny Ośrodek Kultury i Promocji oraz Urząd Gminy w Baniach Mazurskich.

GOKiP w Baniach Mazurskich

Powiązane artykuły