Banie Mazurskie. Zajęcia kulinarne dla dzieci

We wtorek w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbyły się zajęcia kulinarne dla dzieci. Zajęcia były prawdziwą przyjemnością i doskonałą zabawą w małego kucharza! Zadaniem dzieci było własnoręczne wyrobienie ciasta, a następnie krojenie makaronu.

Nasz ośrodek wypełniony był wspaniałymi zapachami, gdy dzieci z zapałem mieszały składniki i wyrabiały ciasto. Obserwując ich zaangażowanie i radość, można było dostrzec, jak bardzo lubią eksperymentować i tworzyć coś własnymi rękami.
Kiedy ciasto było gotowe, przyszła kolej na krojenie makaronu. Dzieci z nieukrywaną ekscytacją sięgnęły po wałek i rozpoczęły pracę. Każdy z nich starał się jak najlepiej pokroić równomierne kawałki, a ich twarze rozjaśniały się uśmiechem za każdym udanym cięciem.
Dzieci dzieliły się swoimi pomysłami i przepisami, a także uczyły się od siebie nawzajem. Na koniec naszego warsztatu kulinarnego, wszyscy usiedliśmy razem, by spróbować tych własnoręcznie zrobionych, smakowitych wyrobów. Dzisiejsze zajęcia kulinarne przypomniały nam, że gotowanie to nie tylko sztuka, ale również sposób na wyrażanie kreatywności i radości.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą energię i zaangażowanie. To była wyjątkowa lekcja, która na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Już nie możemy się doczekać kolejnej przygody w kuchni i nowych smaków, które odkryjemy razem!
GOKiP w Baniach Mazurskich

Powiązane artykuły