Z regionu. Kontrabanda zakopana w ziemi

Podczas kontroli przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Referatu Realizacji w Ełku Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS) zajęli nielegalne papierosy, tytoń i alkohol.

 

 

 

13 czerwca na targowisku w powiecie ełckim zabezpieczyli u jednej z handlujących kobiet 114 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W wyniku przeszukania terenu targowiska zauważyli w zaroślach wkopany w ziemię plastikowy pojemnik, w którym ujawnili kolejne 550 paczek nielegalnych papierosów oraz 5 l alkoholu nieznanego pochodzenia.
Dwa dni później, funkcjonariusze udali się do magazynu firmy kurierskiej w celu kontroli zawartości przesyłek.

Pies przeszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych wyraźnie zainteresował się 4 paczkami. We wskazanych przez Sky przesyłkach, znajdowała się krajanka tytoniowa zapakowana w 23 jednokilogramowe woreczki foliowe bez nadruków i etykiet. Odbiorców przesyłek wezwano i wystawiono 3 mandaty na kwotę 2,3 tys. zł.

Straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na ponad 43 tys. zł. Sprawę prowadzi Dział Dochodzeniowo-Śledczy z Ełku WMUCS w Olsztynie.

WMUCS w Olsztynie


Aktualności

Powiązane artykuły