Wspólne działania Policji i ITD

W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci z gołdapskiej drogówki prowadzili w piątek (16 czerwca) wspólne działania z Inspekcją Transportu Drogowego.

 

 

 

Podczas akcji funkcjonariusze obu służb zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, posiadane uprawnienia, stan techniczny pojazdów oraz urządzenia rejestrujące czas pracy kierowców samochodów ciężarowych i autobusów.

Podstawowym celem funkcjonariuszy podczas wspólnych służb jest ograniczenie ilości tragicznych w skutkach wypadków drogowych oraz egzekwowanie od uczestników ruchu drogowego stosowania się do obowiązujących przepisów.

Podczas piątkowej współpracy funkcjonariusze ujawnili kierującego poruszającego się na cudzej karcie kierowcy. Mężczyzna został ukarany przez służbę ITD mandatem w wysokości 2000 zł, natomiast policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz dowody rejestracyjne ciągnika i naczepy za stan techniczny.

Tego samego dnia po godz. 16.00 w Gołdapi na ul. Topolowej policjanci patrolujący miasto zatrzymali kierującego osobowym oplem. Podczas kontroli okazało się, że w organizmie mężczyzny znajduje się blisko promil alkoholu. Dodatkowo w trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że tablica rejestracyjna pojazdu figuruje jako utracona. Policjanci będą wyjaśniać w jakich okolicznościach 34-latek wszedł w jej posiadanie.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły