Siatkówka. Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi 12. w Polsce 

Wyjątkowi siatkarze SP 3 Gołdap zajęli doskonałe 12. miejsce w Polsce podczas Finału Krajowego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej „Czwórek” Chłopców w Głuchołazach, w województwie opolskim.

 

Igrzyska odbywały się w dniach 1-4 czerwca. Ogromne gratulacje dla: Mikołaja Rawinisa, Tomasza Pańczuka, Oliwiera Żbikowskiego, Michała Sadowskiego, Bartosza Klisza, Nikodema Juklewicza, Tymoteusza Kołodzieja, Juliusza Buraczewskiego, Dawida Jaźwińskiego i Radosława Rzędziana. Podopieczni Łukasza Tarasiewicza walczyli jak tygrysy na parkiecie hali „Banderoza” z dużo wyższymi chłopcami, mierząc się z najlepszymi w Polsce.

Toczyli wyrównane pojedynki z drużynami z: Wrocławia, Nysy, Krakowa, Sulechowa, Białej Podlaskiej, Tomaszowa Mazowieckiego, Gdańska, Bydgoszczy i Rzeszowa. Mieli nawet kilka piłek setowych w górze, ale nie udało się.

Jestem z was bardzo dumny. Na pewno sukcesem jest już udział w Wielkim Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Szkolnego i możliwość przeżycia przez młodych siatkarzy niesamowitej przygody w oddalonych ponad 700 km Głuchołazach.

To zasługa nie tylko zawodników, trenera, czy rodziców, a i tych którzy bardzo wsparli nasz wyjazd do Głuchołazów finansowo, czyli: Anna i Krzysztof Rawinis, Marek Słowikowski (Zakład Ogólnobudowlany), Karolina Rzędzian, Tomasz Luto, Mariusz Szczepański, Zdzisław Galiński (Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej), Marta i Tomasz Brzezińscy (Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych), Marzena i Wojciech Potepa, Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz ci co przygotowali i zakupili słodkości na kiermaszu w szkole. Wielkie dzięki za wsparcie. Organizatorem Finału Polski był Wrocławski Szkolny Związek Sportowy i Kompleks Turystyczny „Sudety” Ośrodek Banderoza w Głuchołazach.

SP 3

Powiązane artykuły