Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży

Gołdapscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 35-letniego złodzieja. Mężczyzna ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości 1000 złotych. W szybkiej interwencji mundurowych pomógł jeden z sąsiadów, który zadzwonił na telefon alarmowy.

 

 

Wczoraj (27 czerwca) dużą czujnością wykazał się jeden z mieszkańców gminy Gołdap. Mężczyzna po godz. 13:00 zawiadomił Policję o dziwnym zachowaniu nieznanego mu mężczyzny.

Zgłaszający oświadczył, że jakiś obcy wchodzi samowolnie na różne posesje i przygląda się budynkom gospodarczym. Oficer dyżurny gołdapskiej komendy natychmiast na miejsce skierował patrol prewencji.

Na miejscu funkcjonariuszom pomógł jeden ze świadków, którego postawa przyczyniła się do zatrzymali 35-latka na gorącym uczynku przestępstwa. Sprawca usiłował już opuścić posesję z łupem w ręku.

Pokrzywdzony oszacował wartość strat na 1000 złotych. Prosto z miejsca przestępstwa zatrzymany trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. W trakcie przeprowadzonych czynności procesowych śledczy przedstawili mu dwa zarzuty: usiłowania kradzieży oraz kradzieży, do których 35-latek się przyznał.

Za przestępstwo kradzieży grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

KPP Goldap


Aktualności

Powiązane artykuły