Niezwykły wernisaż wystawy

W ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w dzisiejsze przedpołudnie na skwerku przed Biblioteką Publiczną w Gołdapi odbyło się spotkanie czytelnicze pod hasłem „Książka jest jak ogród” Cała Polska czyta dzieciom.

 

 

W spotkaniu udział wzięły dzieci z Niepublicznego żłobka i przedszkola „Radosne Skrzaty”, Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki oraz uczniowie z klasy 0b ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Bajkę Juliusza Tuwima  „Lokomotywa” dzieciom odczytała Agnieszka Dziobkowska – dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi. Po wysłuchaniu bajki przyszedł czas na wspólną zabawę z żywymi maskotkami, odwiedził dzieci miś i piesek, wśród baniek mydlanych.

Z  okazji Dnia Dziecka odbył się również niezwykły wernisaż wystawy pt. „Balonowy świat dzieci”, prace zostały wykonane i udostępnione przez Swietłanę Wczieraszniuk, gościa z Ukrainy. W wernisażu udział wzięły wszystkie grupy dzisiejszego spotkania z książką.

Dziękujemy wszystkim za wyjątkowe spotkanie.
Zapraszamy do zwiedzania wystawy w wypożyczalni dla dzieci (w godzinach pracy biblioteki) do 17 czerwca 2023 r.

#Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi
#Niepubliczny żłobek i przedszkole “Radosne Skrzaty”
#Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi
#Cała Polska czyta dzieciom
Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

#FRSI_BibliotekaDlaWszystkich
#RóżniRówniWażni

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.
#FRSI_Бібліотекадлякожного
#РізніРівніВажливі
#FRSI_BibliotekaDlaWszystkich
#RóżniRówniWażni
#FRSI_Бібліотекадлякожного
#РізніРівніВажлив„Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”
«Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі».
 

Powiązane artykuły