Żytkiejmy. Spotkanie profilaktyczne z rodzicami

Gołdapscy policjanci spotkali się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach. Mundurowi przypomnieli zagrożenia jakie mogą stanąć na drodze prawidłowego i bezpiecznego rozwoju dziecka. Poruszyli problem środków odurzających, narkotyków czy dopalaczy a także odpowiedzialności prawnej nieletnich.

 

W miniony poniedziałek przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wspólnie z Psychologiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gołdapi spotkali się z rodzicami Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach.

Wizyta w szkole odbyła się w ramach programu „Zanim będzie za późno”. Została poświęcona problemowi środków odurzających, narkotyków oraz dopalaczy, które często pojawiają się już w wieku szkolnym. Prelegenci wspólnie starali się podnieść świadomość opiekunów na temat problemów związanych z narkotykami. Obecni rodzice zostali zapoznani z podstawowymi i charakterystycznymi symptomami zażywania substancji zabronionych. Dodatkowo mieli oni okazję dowiedzieć się o zagrożeniach związanych z eksperymentowaniem przez młodych ludzi narkotyków. Uzyskali informację, gdzie zwrócić się o pomoc i wsparcie oraz jak odpowiednio zareagować na przejaw demoralizacji u nieletnich.

Funkcjonariuszka opowiedziała też o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz przedstawiła środki wychowawcze i poprawcze, które mogą być zastosowane wobec takich osób.

KPP Gołdap

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły