Za nami kolejne urodziny naszego miasta

W niedzielę mieszkańcy miasta oraz turyści świętowali 453. rocznicę nadania praw miejskich Gołdapi. Podczas otwarcia imprezy fragmenty historii miasta odczytali burmistrz Tomasz Luto i przewodniczący Rady Miejskiej – Wojciech Hołdyński. Wraz nadleśniczym Nadleśnictwa Gołdap Danielem Chochulskim złożyli mieszkańcom życzenia.

 

 

 

W ramach akcji „Łączą Nas Drzewa” na 453. urodziny Gołdapi wspólnie burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej, przewodniczący i nadleśniczy posadzili dąb szypułkowy. Natomiast radni Rady Miejskiej oraz słuchacze Gołdapskiego Uniwersytetu III Wieku wspólnie posadzili graby.

Z okazji 453-lecia nadania praw miejskich Gołdapi przez Dom Kultury została wydana płyta – „453. Urodziny Gołdapi. Gramy z DK vol. 1”. Pierwsze egzemplarze zostały przekazane władzom samorządowym, osobom, które czytały fragmenty Gołdapskiej Teki Historycznej oraz wykonawcom płyty.

Odbywały się występy na scenie, pokazy sprzętu służb mundurowych, animacje, konkursy z nagrodami, gry i zabawy dla rodzin, dmuchańce, słodkości, karuzela a także „Holi święto kolorów”. W trakcie imprezy prowadzona była również zbiórka dla gołdapianki Igi Lelo.

Dziękujemy za liczne przybycie i wspólne świętowanie urodzin miasta. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dziękujemy także współorganizatorom biorącym udział w wydarzeniu. Są to:

Urząd Miejski w Gołdapi, Biblioteka Publiczna w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi, Gołdapskie Stowarzyszenie Historyczne „Archeo”, Nadleśnictwo Gołdap, 15.Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi, Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Oddział w Gołdapi, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi, Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie, Szkoła Podstawowa w Galwieciach, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi Im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi, Gołdapski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Centrum Wolontariatu działającemu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk” w Gołdapi, 2. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Aves”.

DK w Gołdapi

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Za nami kolejne urodziny naszego miasta

  1. Eugeniusz

    A dębowi szypułkowemu proponuję nadać imię Dąb Okresu Wielkiej Smuty.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...