„Trzeźwy Poranek” i nietrzeźwy kierowca

Pijani kierowcy nadal stanowią jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chcąc wyeliminować z dróg nieodpowiedzialnych kierowców, gołdapscy policjanci prowadzą cykliczne działania pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”. Każda przeprowadzona akcja pokazuje, że nadal nie brakuje kierowców jeżdżących na „podwójnym gazie”.

 

 

 

Dzisiaj (24 maja) gołdapscy policjanci po raz kolejny prowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Mundurowi od wczesnych godzin porannych dążyli do skontrolowania maksymalnej liczby kierowców. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania wykonywane były szybko i skutecznie. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi od wielu miesięcy cyklicznie przeprowadzają wzmożone działania kontrolne pn. „Trzeźwy Poranek”. Głównym celem takich akcji jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Mimo, iż działania te przeprowadzane są na naszych drogach często to okazuje się, że nadal nie brakuje kierowców decydujących się na jazdę będąc pod działaniem alkoholu.

 

Tak też było i tym razem. Podczas dzisiejszej akcji, wśród 150 skontrolowanych kierujących policjanci ujawnili 48-latka, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Kontrola drogowa miała miejsce w Baniach Mazurskich. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy Fiata Ducato ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca tłumaczył policjantom, że alkohol spożywał dzień wcześniej i nie zdawał sobie sprawy z tego, że jeszcze znajduje się on w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za jazdę pod wpływem alkoholu może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Pamiętajmy, że spalanie alkoholu zależy od wielu różnych czynników, dlatego należy podchodzić z rezerwą do wszelkich „wyliczeń”. Jeśli masz wątpliwość co do stanu swojej trzeźwości – sprawdź swoją dyspozycję. Przypominamy, że w Urzędzie Gminy Banie Mazurskie oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi znajduje się samoobsługowy alkomat, który daje możliwość szybkiego sprawdzenia trzeźwości.

 

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły