Piknikowo, rodzinnie, BLISKO

W minioną sobotę w Parku Miejskim odbył się Piknik Rodzinny. Inicjatywa organizacji takiej imprezy wyszła ze strony mieszkańca. Została wyłoniona w konkursie na inicjatywy oddolne, ogłoszonym przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi w ramach działań projektu BLISKO, pod nazwą „SPOTKAJmy się w Bibliotece”. Projekt został dofinansowany z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

Organizatorami imprezy była Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi. Imprezę poprowadziła Małgorzata Kosik, znana jako DJ Miki – autorka książek i płyt z muzyką dla dzieci.

Dzięki realizacji zgłoszonej inicjatywy w czasie trwania pikniku na dzieci i dorosłych czekały różne atrakcje. Warsztat Terapii Zajęciowej z Olszewa Węgorzewskiego przedstawił bajkę z teatrzyku kamishibai pt. „Nasze marzenia”, napisaną i zilustrowaną przez uczestników i instruktorów tychże warsztatów. Przedstawicielka Gołdapskiej Nieformalnej Grupy Amazonek oraz autorka książek Gosia Kosik czytały bajki dla dzieci w zaaranżowanej przestrzeni.

Przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gołdapi dzieci miały możliwość skorzystania z dmuchanych zjeżdżalni oraz upiec kiełbaski w przygotowanej strefie ogniskowej. Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi przygotowała wiele działań edukacyjno-animacyjnych związanych z bezpieczeństwem podczas zbliżających się wakacji. Nadleśnictwo Gołdap –Lasy Państwowe zaprosiły do własnoręcznego wykonania eko- toreb oraz poznawania fauny i flory naszej przyrody. Stowarzyszenie „Dobry Start” przeprowadzało z dziećmi zajęcia sensoryczno- animacyjne. W czasie pikniku dzieci miały możliwość zrobić zdjęcie i zatańczyć ze swoimi ulubionymi postaciami z bajek. Całe rodziny zapraszaliśmy do udziału w konkursach rodzinnych, grach plenerowych. Każdy mógł zaprogramować roboty Photon, pobawić się w klasy, pokolorować obrazki, puszczać bańki mydlane oraz zrobić tatuaż brokatowy.

Miłośnicy zdjęć mogli wykonać sobie zdjęcia w fotoramkach specjalnie przygotowanych na tą imprezę. Na zakończenie wręczono nagrody laureatom konkursów, a DJ Miki rozdawała książki i kwiaty balonowe dla najbardziej aktywnych dzieci. Pogoda nam dopisała, humory także, zaś cała impreza okazała się być świetną okazją do spędzenia wspólnie rodzinnego czasu.
Do realizacji pikniku włączyły się również: Dom Kultury w Gołdapi, Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi za co serdecznie dziękujemy.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

 

Powiązane artykuły