Obchodzili „Dzień Europy”

We wtorek, 9 maja grupa 4-5 latków ze Szkoły Podstawowej nr 5 obchodziła „Dzień Europy”. Z tej okazji zrealizowano tematykę jej poświęconą, a także kilku wybranym krajom z jej terytorium.

 

 

 

W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z przedmiotem jakim jest globus. Miały możliwość samodzielnego manipulowania nim. Z wielkim zaangażowaniem szukały kontynentu, na którym mieszkają. Następnie wysłuchały nazw państw europejskich, zobaczyły, gdzie się znajdują.

Dowiedziały się jak wygląda flaga Unii Europejskiej oraz poznały utwór „Oda do radości”. Podczas zajęć dzieci odbyły „podróż” po dwóch krajach naszego kontynentu – Francji i Włoch. Dzieci poznały flagi, tradycje, charakterystyczne pamiątki tych krajów. Ponadto oglądały fotografie zabytków, miejsc, które je wyróżniają. Były to m.in.: Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Katedra Notre- Dame, Wulkan Etna, Koloseum w Rzymie itp.

Następnie wykonały zadania polegające na wyłożeniu makaronem mapy Włoch oraz zrobieniu włoskiej pizzy z elementów papierniczych. Celem zajęć było zapoznanie z symbolami i zwyczajami państw europejskich oraz kształtowaniem wśród nich poczucia przynależności narodowej i europejskiej. Z pewnością zajęcia ubogaciły nasze dzieci w nową wiedzę oraz zainspirowały do prawdziwej podróży po Europie.

Martyna Fiszer

 


Aktualności

Powiązane artykuły