Gołdapscy policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych

Policjanci gołdapskiej komendy zatrzymali kolejne osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności. Jeden z mężczyzn posiadał przy sobie narkotyki i będzie odpowiadał dodatkowo za kolejne przestępstwo.

 

 

 

Pierwszą osobę poszukiwaną gołdapscy policjanci zatrzymali w niedzielę (7 maja.) o godz. 9:00. Wtedy to, patrolując Park Miejski w Gołdapi funkcjonariusze zauważyli znanego z wcześniejszych interwencji mężczyznę. Mundurowi posiadali informację, że mężczyzna ma zasądzony wyrok do odbycia kary pozbawienia wolności. Niezwłocznie zatrzymali 41-latka, który trafił do policyjnego aresztu.

Tego samego dnia, około godziny 11:00 policjanci w trakcie czynności służbowych pojechali sprawdzić adres zamieszkania poszukiwanego 36-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary czterech miesięcy pozbawienia wolności. Okazało się, że tym razem mężczyzna przebywał w domu. Mundurowi zatrzymali 36-latka. Następnego dnia obaj poszukiwani mężczyźni zostali odwiezieni do aresztu śledczego, gdzie odbędą zasądzone kary.

Ponadto w poniedziałek (8 maja) kilka minut po godz. 22:00 na listę osób zatrzymanych trafił 30-latek. Mężczyzna sam zwrócił na siebie uwagę mundurowych, ponieważ na widok radiowozu zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. Sprawdzili jego dane w systemie informatycznym i okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 30-latek miał jednak dużo więcej na sumieniu. Policjanci zauważyli nerwowe zachowanie zatrzymanego.

Ich uwadze nie umknęło również to, że mężczyzna w ostatniej chwili przed zatrzymaniem odrzucił jakiś przedmiot. Funkcjonariusze szybko znaleźli pakunek, w którym znajdowało się pięć strunowych woreczków z białym proszkiem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia gołdapscy kryminalni przeszukali mieszkanie zatrzymanego. W trakcie sprawdzania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli kolejne woreczki strunowe z zawartością białego proszku i suszu roślinnego oraz wagę. Zabezpieczone substancje zostaną poddane szczegółowej ekspertyzie. Za przestępstwo posiadania środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły