Godnie reprezentowali nasz klub oraz miasto na międzynarodowych zawodach

W dniach 28-30 kwietnia zawodnicy gołdapskiego „Pioruna” startowali w XVII CMAS Finswimming World Cup 2023, Round 4 Klaipėda, Lithuania. W zawodach udział wzięło ponad 270 zawodników z 9 krajów (Litwy, Polski, Estonii, Austrii, Turcji, Ukrainy, Jordanii, Finlandii i Czech).

 

 

Nasz klub reprezentowali: Laura Kozłowska, Antek Kisielewski i Oskar Kozłowski. Były to ich pierwsze zawody poza granicami naszego kraju i stanęli oni na wysokości zadania, godnie reprezentowali nasz klub oraz miasto.

W najlepszym występie na 400 m BF Oskar otarł się o podium i zajął bardzo wysokie 4. miejsce. Antek wygrywając swój wyścig uplasował się na bardzo dobrym 10. miejscu. Laura jako najmłodsza zawodniczka uzyskała czas dający jej 9. lokatę.

Bardzo mocno popłynęli również na dystansie 200m BF, gdzie każdy z nich wygrał swoją serię i znacząco poprawił swój rekord życiowy. Wystartowali także na dystansach 50 m BF i 100 m BF.

W swoich startach chłopcy rywalizowali z zawodnikami starszymi od siebie o 2-3 lata, a Laura konkurowała z zawodniczkami starszymi nawet o 5 lat. Dlatego też uzyskane wyniki to ich WIELKI sukces oraz dobre rokowania na przyszłość. Podczas każdego wyścigu wszyscy poprawili swoje czasy. A udział w tak prestiżowej imprezie i zmierzenie się z najlepszymi dał im olbrzymie doświadczenie.

Dziękujemy Kochani za doping i wsparcie.

 

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Godnie reprezentowali nasz klub oraz miasto na międzynarodowych zawodach

  1. Wodnik

    Brawo gołdapscy pływacy. Gratulacje dla trenera i zawodników.

  2. MAŁGORZATA

    Super…brawo…️
    Cudowny klub i dobry trener.