Dzień Matki w III A

„To jednak jest cudne, że mama przytuli i troski znikają”. (Monika Szwaja) W piątek, 26 maja uczniowie klasy III A ze Szkoły Podstawowej nr 5 świętowali Dzień Matki.

 

 

Dzień Matki obchodzony jest na całym świecie, na różne sposoby, ale bez względu na to, jakie mamy tradycje czy zwyczaje, istota tego święta jest zawsze taka sama — celebrowanie roli, jaką matki odgrywają w życiu każdego człowieka. To właśnie one są naszymi pierwszymi nauczycielkami, opiekunkami i przyjaciółkami, na które zawsze możemy liczyć.

W szkole podstawowej Dzień Matki jest szczególnie ważnym momentem. To okazja, aby dzieci mogły podziękować swoim mamom za ich trud w wychowywaniu, poświęcenie i cierpliwość. Podczas uroczystości w klasie III A panowała radosna atmosfera. Uczniowie przygotowali różnorodne niespodzianki i prezentacje dla swoich mam. Na początku, dzieci recytowały wiersze i zaśpiewały piosenkę dedykowane matkom. Następnie, każdy uczeń osobiście wręczył swojej mamie upominek, który wcześniej samodzielnie przygotował.

Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, gdzie dzieci i ich mamy mogły razem delektować się słodkościami i przekąskami. Była to wyjątkowa okazja, aby wyrazić wdzięczność i miłość dla swoich mam oraz celebrować piękno i ważność roli, jaką pełnią w życiu swoich dzieci.

Anna Przybyło

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły