Biblioteka Publiczna. Łączymy się BLISKO siebie

Szkolenia pracowników i partnerów Biblioteki Publicznej w Gołdapi są nieodzownym elementem, realizowanego przez naszą bibliotekę, dwuletniego projektu BLISKO, pod nazwą „SPOTKAJmy się w Bibliotece”.

 

 

W tym roku uczestniczyliśmy już w kilku szkoleniach z elementami warsztatowymi, zarówno w naszej bibliotece, jak i u naszego partnera w BLISKO – Gminnej Bibliotece Publicznej w Kowalach Oleckich. Były to m.in.: Nowe technologie w animacji czytelnictwa. Aplikacje, narzędzia, multimedia, gamifikacja oraz Książka wszystkimi zmysłami. Warsztaty tworzenia scenariuszy poczytanek sensorycznych dla dzieci w wieku 2-5 lat.

Obydwa okazały się ciekawymi, atrakcyjnymi, pomocnymi w pracy propozycjami. Na pewno będziemy je wykorzystywać podczas zajęć z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

W szkoleniach oprócz pracowników naszej biblioteki, uczestniczyli też partnerzy w projekcie oraz zaproszeni przedstawiciele instytucji, z którymi współpracujemy: Gminna Biblioteka Publiczna w Kowalach Oleckich, Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich, Nadleśnictwo Gołdap – Lasy Państwowe, Biblioteka Klubu Wojskowego 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi.

Wszystkim przedstawicielom bardzo dziękujemy za tak miłą i owocną współpracę oraz możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z książkami, czytelnictwem i nie tylko.

Nie zwalniamy tempa i jeszcze w tym miesiącu będziemy BLISKO podczas kolejnego szkolenia.
A wszystko to dla naszej Drogiej Lokalnej Społeczności.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

Powiązane artykuły