6 miejsc, które trzeba zobaczyć w okolicy Gołdapi i Puszczy Rominckiej

piaszczysta droga wewnątrz lasu

Puszcza Romincka to ciekawy cel wycieczki dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas na łonie natury i nacieszyć się pięknymi widokami. Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę w tej części kraju? Oto 6 miejsc, którym warto się uważniej przyjrzeć.

Miejsce 6. Las Kumiecie

Las Kumiecie to tajemnicze miejsce, które skutecznie pobudza wyobraźnię osób zainteresowanych losami II wojny światowej. W trakcie wycieczki po jego terenie wciąż można podziwiać bunkry, które tworzą tu spory kompleks. W jakim celu powstały? Czy w tym miejscu Niemcy prowadzili pracę nad bronią? Odpowiedzi na te pytania wciąż są nieznane…

Miejsce 5. Park podworski w Bludziach

Park w Bludziach to kolejna ciekawostka, której warto się uważniej przyjrzeć. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek w pobliżu Dubeninek, gdzie do woli można spacerować po pięknym parku krajobrazowym, na terenie którego zachowało się sporo starych drzew o imponujących rozmiarach. Dzięki spacerowym alejkom, można odkrywać piękno XIX-wiecznego parku i cieszyć się relaksem w otoczeniu zieleni.

Miejsce 4. Trójstyk Wisztyniec

Wisztyniec to miejsce, w którym łączą się granice Polski, Litwy i Rosji. Nazwa trójstyku, która wzbudza spore zainteresowanie, pochodzi od pobliskiego Jeziora Wisztynieckiego – jednego z ciekawszych jezior na pograniczu litewsko-rosyjskim. Miejsce, w którym stykają się granice państw, zaznaczone jest specjalną kolumną, doskonale widoczną już z daleka.

Miejsce 3. Piramida w Rapie

Piramida w Rapie to jedna z najbardziej tajemniczych budowli na Mazurach. W istocie jest to grobowiec rodziny Farenheit, któremu nadano dość niezwykłą formę. Skąd pomysł na stworzenie grobowca, który swym wyglądem nawiązuje do egipskich piramid? Być może o wyglądzie grobu zadecydowały rodzinne pasje. Farenheitowie byli ludźmi wykształconymi, którzy sporo czasu spędzali w podróżach. Być może Egipt zrobił na nich tak wielkie wrażenie, że rodzinnemu grobowcowi nadali formę piramidy?

Miejsce 2. Gołdap

Gołdap to jedna z ciekawszych miejscowości na Mazurach, znana też jako malownicze uzdrowisko. Co można tu zobaczyć? Potężne tężnie solankowe oraz pijalnię wód, przy której chętnie spotykają się kuracjusze z całej Polski. Kusi też malownicze jezioro Gołdap oraz Piękna Góra, znana jako świetny punkt widokowy.

Miejsce 1.  Stańczyki i słynne wiadukty kolejowe

Zabytkowe mosty w Stańczykach to turystyczna wizytówka Puszczy Rominckiej. To cenna pamiątka po  linii kolejowej Gołdap – Żytkiejmy, robiąca wrażenie zarówno swoją lokalizacją, jak i rozmiarami. Wrażenie robi ich wysokość (36 metrów) i długość (ok. 200 metrów), a potężne łuki skutecznie przyciągają uwagę. Sam spacer po mostach to świetna przygoda, która na długo zapisuje się w pamięci turystów.

Puszcza Romincka ma się czym pochwalić, a wycieczki po jej terenie mogą się dla wielu osób okazać wspaniałą przygodą. Malownicze zakątki, piękne lasy i tajemnicze budowle – wszystko to przyciąga turystów i sprawia, że urlop w Puszczy Rominckiej staje się dla wielu osób ciekawym rozwiązaniem.


Porady

Powiązane artykuły