Zajęcia biblioteczne i trening zręcznościowy dla uczniów

W piątek w Bibliotece Publicznej miały miejsce zajęcia biblioteczne i trening zręcznościowy dla uczniów z klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 5. Dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki.

 

 

Chętnie wzięły udział w lekcji, w której zostały wykorzystane tablety oraz przeprowadziliśmy grę grupową, która  była element integracyjnym zabawy, uczyliśmy się budowania zespołu, kształtowaliśmy postawy liderskie.

Biblioteka, która niegdyś były znana głównie z wypożyczania książek, obecnie jest miejscem, gdzie uczniowie mogą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach. Wykorzystując tablety, lekcja nabiera nowej dynamiki i atrakcyjności a dostępność do multimedialnych materiałów edukacyjnych i aplikacji bardziej atrakcyjna i angażująca.

Gry zespołowe to świetny sposób na wspólną zabawę i integrację. Istnieje wiele gier zespołowych, które można grać, niezależnie od tego, czy chcesz spędzić czas z przyjaciółmi, rodziną, czy też zespołem w pracy. W naszej bibliotece na zajęciach wykorzystujemy grę podczas której uczymy się współzawodnictwa, które cieszy się wielką popularnością.  to gra zespołowa, która promuje współpracę, komunikację i zaufanie między uczestnikami.

Na koniec dzieci zwiedziły wystawę „Puzzle moim hobby” w wykonaniu pani Zofii Nawrockiej, w Izbie Regionalnej “Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M.M.Ratasiewicza.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.


Aktualności

Powiązane artykuły