Ruszyły pełna parą XXI Zielone Dni w Gołdapi 2023

Do Dwójki zaprasza zajęczyca Spryciula. Hasło XXI Zielonych Dni w Gołdapi 2023 „GOŁDAP PRZYJAZNA ŚRODOWISKU

 

 

Odsłona I
ZIELONE PASJE GOŁDAPSKICH KOBIET – kolor zielony i brązowy
Pocztówkowa pasja z makulaturą w tle – Beata Omilianowicz

 

Pani Beata Omilianowicz od zawsze kobieta Eko. Społecznica i wolontariacko działająca w ekodrużynie Gołdap. Zawsze indywidualnie pracująca na rzecz Ziemi. Uczestniczyła w wielu ekoakcjach pod skrzydłami Dwójki, takich jak: „Napraw Pufę”, „Sprzątanie świata” Recykling Rejs, Recykling daje owoce, Ekowalentynki czy „Czysta Gołdapa”.
Dziś pani Beata wspólnie z pięcioma grupami dzieci stworzyła niepowtarzalne zakładki do książek, pokazała swoje zbiory i opowiedziała o pocztówkowej pasji.
Pani Beatko zapraszamy do dalszych wspólnych ekodziałań.

Dziękujemy za Pani obecność w Gołdapi.

„Przyroda kredką, pędzlem i ołówkiem przedstawiana” – wystawa prac Renaty Wójcik

Przyciągają wzrok, naturalne, pełne blasku elementy przyrody stworzone przez artystkę.
Pani Renata jest lokalną mistrzynią kredki, pędzla, ołówka. Jej wystawy cieszą się ogromną popularnością. Od początku swojej kariery artystycznej jest stałym gościem w naszej szkole i systematycznie prowadzi warsztaty. Malowała z dziećmi już sowy na kamieniach, owady, rośliny chronione, owoce… W tym roku akcja „Motyle” już w piątek.
A tymczasem zapraszamy do galerii przygotowanej na XXI ZIELONE DNI W GOŁDAPI 2023.

Dziękujemy

Trele Morele – ptaki, świece i mydełka, czyli spotkania z Gabrielą Mądzik

Całą zimę trwały dyżury w ptasiej stołówce i Elektrośmieciuszku przy gołdapskiej „Dwójce”. Tak działa Ekodrużyna Gołdap. Wspólnie z fajnie prosperującą sekcją artystyczną Trele Morele, z kierującą nią Gabrielą Mądzik (absolwentka Dwójki i aktyna członkini Ekodrużyny Gołdap) rozwijaliśmy swoje ptasie pasje. Poznać bliżej jajo jest też fajnie. Budowa ptasiego jaja, gatunki ptaków różne rodzaje jaj to ciekawa gałąź przyrody. Wyczarowane ptaki, świece, mydełka podczas zielonych warsztatów.

Dziękujemy pani Gabrysiu  i prosimy o więcej.

 

Ekokącik kulinarny

Deser „Zielony Mech” – Ewelina Zawistowska

Podczas Zielonych Dni w Gołdapi odbywają się warsztaty kulinarne, gdzie najważniejszy cel to zdrowe odżywianie. Pani Ewelina Zawistowska prywatnie prowadzi działalność gospodarczą pt. „Niebo w gębie”, warto poznać tę sympatyczną pełną pasji kobietę. Dzieci z klas trzecich z radością zamieniły się w kucharzy, cukierników, ciastkarzy…

W roli głównej był jednak najważniejszy ZIELONY MECH.

 

Zielone Dni „Na wesoło na sportowo” – Agnieszka Podbielska

Poszło nam sprawnie, rozbawieni wyćwiczeni, a to za sprawą pani Agnieszki Podbielskiej, która od wielu lat prężnie przygotowuje nas do zawodów międzyszkolnych. Ćwiczyć w wielkiej grupie w rytm muzyki można tylko podczas Zielonych Dni w Gołdapi.

Dziękujemy pani Agnieszko

Rozśpiewane ekoprzerwy – Barbara Nierwińska

Wielu gołdapian zna panią Barbarę Nierwińską, która zaraża muzyką i śpiewem. Jej działania to przede wszystkim podróże do krainy muzyki. Organizowanie konkursów z muzyką w tle „Mam talent”. W zielonym tygodniu śpiewamy z panią Basią podczas przerw. Śpiewać i tańczyć każdy może…

Dziękujemy pani Basiu

 

Jutro już finał XXI ZIELONYCH DNI W GOŁDAPI 2023.Wyruszymy w kosmiczną podróż z Ekodrużyną Gołdap. Nagrodzimy laureatów ekodziałań 2023. Po 3-letniej eko-podróży zawitają do Gołdapi również organizatorzy najdłużej akcji ekologicznej w Polsce pt. #MniejPlastiku – Dominik Dobrowolski i Przemysław Przybylski.
Jeżeli jesteś wolontariuszem Ziemi, nie może Ciebie jutro zabraknąć w sali SP nr 2 Gołdap.
Zapraszamy, czekamy na Ciebie:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły