Policjanci przygotowują się do sezonu wodnego

Dbanie o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą to jedno z najważniejszych zadań policjantów. Gołdapscy policjanci dysponują Łodzią Rostille, która niebawem wypłynie na wody w naszym powiecie.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi każdego roku w sezonie wodnym pełnią służby z wykorzystaniem łodzi motorowej. Stróże prawa dbają o bezpieczeństwo i porządek publiczny osób aktywnie wypoczywających na akwenach i w ich okolicach.

Funkcjonariusze dysponują łodzią Rostille klasy R-3 z zaburtowym silnikiem Merkury, który pozwala jej osiągnąć prędkość do 60 km/h. Łódź wyposażona jest również w środki ratunkowe takie jak koła ratunkowe, rzutki ratunkowe z linką, zestaw atestowanych kamizelek oraz sygnały świetlne i dźwiękowe.

Dodatkowym elementem wyposażenia łodzi jest echosonda, dzięki której mundurowi mają możliwość dokładnego określenia głębokości oraz struktury dna. Dzięki łodzi policjanci są w stanie szybko i sprawnie dotrzeć do potrzebujących osób. Aby zasiąść za jej sterami policyjni wodniacy musieli ukończyć specjalistyczne szkolenie w tym zakresie.

Pozwala to na niesienie skutecznej pomocy osobom korzystającym z uroków terenów przywodnych. Mundurowi podczas pełnionej służby patrolują akweny i kąpieliska miejskie w Gołdapi, Pluszkiejmach oraz Kiepojciach. Przeprowadzają kontrole, podczas których sprawdzają stan trzeźwości użytkowników sprzętów wodnych oraz podejmują działania o charakterze prewencyjnym.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły