Odpowie przed sądem za usiłowanie kradzieży paliwa i zniszczenie mienia

Zdecydowane i szybkie działanie gołdapskich policjantów pozwoliło na skuteczne zatrzymanie sprawcy usiłowania kradzieży z włamaniem do ciągnika rolniczego oraz koparki. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do gołdapskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące usiłowania kradzieży paliwa z ciągnika rolniczego oraz koparki. Do zdarzenia miało dojść w sobotę (1 kwietnia) przed godziną 14:00 na terenie prywatnej posesji w jednej z miejscowości w gminie Gołdap.

Sprawca dokonał zniszczenia wlewu paliwa i próbował dokonać kradzieży znajdującego się w zbiorniku paliwa. Próba kradzieży jednak się nie powiodła i mężczyzna opuścił teren z pustymi rękoma. Nie uniknie on jednak odpowiedzialności za swój czyn.

Kryminalni natychmiast zabezpieczyli pozostawione na miejscu ślady oraz zebrali niezbędne informacje, które pozwoliły jeszcze tego samego dnia zatrzymać sprawcę. 28-latek nie krył zaskoczenia z wizyty funkcjonariuszy.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, do którego się przyznał. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Gołdap

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły