Maturzyści z wizytą u gołdapskich policjantów

Wczoraj gołdapscy policjanci gościli grupę maturzystów, którzy już niebawem przystąpią do egzaminu dojrzałości, ale także staną przed ważnym życiowym wyborem. Mundurowi zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi formacji. Szczegółowo omówili, jak wygląda proces rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów.

 

W miniony wtorek gołdapscy policjanci gościli uczniów szkół średnich z powiatu gołdapskiego, którzy stoją przed bardzo ważną decyzją – wyborem dalszej ścieżki edukacji oraz przyszłego zawodu. Naszych gości przywitał zastępca komendanta powiatowego Policji w Gołdapi. Nadkom. Tomasz Jegliński wprowadził w tematykę i omówił specyfikę służby w Policji oraz proces rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby.

Ponadto opowiedział. jak wygląda przygotowanie do poszczególnych etapów rekrutacji i zachęcał do wzięcia udziału w cyklicznie organizowanym przez gołdapską komendę próbnym teście sprawnościowym. Rekruci i przyszli kandydaci mają wówczas doskonałą okazję poznać swoje możliwości fizyczne, jak również dowiedzieć się o technice prawidłowego pokonania toru. W następnej kolejności pracownik Zespołu ds. Dyscyplinarnych Kadr i Szkolenia przedstawił wymagania jakie należy spełnić oraz poinformowała o procedurze kwalifikacyjnej. Uczniowie mogli też dowiedzieć się jak wyglądają wymogi formalne, jak należy wypełnić dokumenty i w jakim miejscu je złożyć.

Na koniec spotkania specjalistka do spraw nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi przedstawiła uczniom zalety służby w szeregach największej formacji mundurowej w kraju.  Omówiła zakres pracy policjanta w każdym z wydziałów oraz odpowiedziała na nurtujące młodzież pytania. Prowadząca zaznaczyła, że zawód policjanta jest trudny i wymagający, ale jednocześnie daje mnóstwo satysfakcji, a każdy dzień otwiera nowe perspektywy i możliwości. Dodała, że służba w policji daje nam możliwość samorealizacji i dalszej nauki.

Wizyta młodzieży w murach komendy stanowiła też doskonałą okazję do zwiedzenia budynku. Funkcjonariuszka oprowadziła młodych ludzi po budynku wskazując stanowisko kierowania oficera dyżurnego, salę odpraw czy też policyjne cele. Sama młodzież określiła minione spotkanie za niezwykle cenne i przyznała, że są one bardzo pomocne w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru przyszłego zawodu.

KPP Gołdap

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły