Dzień Czytania Tolkiena

„Złudne nadzieje są bardziej niebezpieczne od strachu.” (J.R.R. Tolkien, Dzieci Húrina)  Mijający miesiąc był intensywnym czasem w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Bardzo dużo się działo i odwiedziło nas dużo osób, w tym wiele grup dzieci i młodzieży ze szkół i placówek wychowawczych, które skorzystały z proponowanych zajęć i aktywności.

 

Tydzień temu obchodziliśmy Dzień Czytania Tolkiena – święto, które łączy miłośników fantastyki. W tym roku na temat przewodni wybrano nadzieję i odwagę. Z tej okazji młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi wraz z kadrą pedagogiczną wybrała się do naszej biblioteki w celu głośnego odczytania fragmentów powieści J.R.R. Tolkiena. Celem spotkania było promowanie życia i twórczości tego legendarnego pisarza oraz rozwijanie kultury żywego słowa, młodzież poznała więc historię Dnia Czytania Tolkiena i sylwetkę pisarza.

John Ronald Reuel Tolkien jest autorem wielu powieści fantasy, a najbardziej znane z nich to „Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz trylogia Władca Pierścieni. Warto wspomnieć, że trylogia ta powstała pod wpływem staroskandynawskich legend, którymi zajmował się Tolkien a sam „Hobbit” został uznany za najbardziej popularną spośród wszystkich dwudziestowiecznych książek fantasy napisanych dla dzieci.

Podajemy link do artykułu ze strony CKiW OHP: https://www.ckiw-goldap.ohp.pl/aktualnosci/dzien-czytania-tolkiena/


Aktualności

Powiązane artykuły