MKF. Tym razem obejrzano film irańskiego reżysera

Podczas środowego spotkania Małomiasteczkowego Klubu Filmowego w Kinie „Kultura”, widzowie obejrzeli film pt. „HOLY SPIDER” w reżyserii Alego Abbasiego.

 

 

Thriller i zarazem kryminał, jakiego w kinie od dawna nie było. Jest przemykający w cieniu potwór. Seryjnym mordercy kobiet, jest również depcząca mu po piętach wiele ryzykująca bohaterka – tropiąca go dziennikarka. „HOLY SPIDER” został oparty na faktach.

Podstawą są prawdziwe wydarzenia – mordercy szesnastu kobiet, który w 2001 roku stał się ludowym bohaterem ekstremalnych islamistów, po tym jak „oczyścił” święte miasto. Film pokazuje przemoc, jaką posługuje się patriarchalny system. Tłumaczy również, jak zrodził się gniew protestujących dziś Iranek i Irańczyków. Widzowie zgodnie uważali, że film do końca utrzymuje w napięciu, wywołuje dreszcze i mroczny klimat.

Podczas spotkania Małomiasteczkowego Klubu Filmowego widzom w wyniku losowania zostały wręczone upominki przekazane przez największego operatora reklamowego w Polsce Firmę KINADS, za które bardzo dziękujemy.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego 29 marca na godz. 18.00. Dyskusja odbędzie się po obejrzeniu filmu „IO”, reżyseria: Jerzy Skolimowski.

Powiązane artykuły