Jaki narożnik wybrać na taras?

Narożnik to bardzo uniwersalny mebel ogrodowy, który ceniony jest za swoją wygodę i funkcjonalność, a także estetyczny wygląd. Nic więc dziwnego, że wiele osób, zwłaszcza kiedy dni zaczynają się robić coraz dłuższe i cieplejsze, zastanawia się nad jego zakupem. Wbrew pozorom nie jest on przeznaczony wyłącznie do dużych przestrzeni, ponieważ obecnie możemy znaleźć również mniejsze modele. Jak wybrać narożnik na taras? Podpowiadamy.

Z jakiego materiału wybrać narożnik na taras?

Wybierając narożnik na taras, w pierwszej kolejności warto zastanowić się, z jakiego materiału powinien być wykonany. Obecnie najczęściej takie meble wytwarzane są z technorattanu, czyli tworzywa sztucznego przypominającego wyglądem rattan, które jednak cechuje się lepszymi właściwościami, ponieważ jest trwalsze, a przede wszystkim odporne na wilgoć i wodę. Narożnik ogrodowy może być wykonany również ze stali lub aluminium. Te materiały są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne i jeżeli zostaną odpowiednio zabezpieczone, niestraszne są im również niekorzystne warunki atmosferyczne. 

 

Narożniki produkowane są także z drewna i tworzyw sztucznych. Drewno, jak wiadomo jest materiałem naturalnym, dlatego wymaga impregnacji i regularnej konserwacji. Tworzywa sztuczne z kolei świetnie sprawdzają się na nieosłoniętych tarasach, ponieważ są odporne na wilgoć, deszcz, promieniowanie UV, zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne.

Jaką wielkość i kształt narożnika na taras wybrać?

Kolejnym istotnym aspektem, który należy uwzględnić, wybierając narożnik na taras, jest jego wielkość. Ze względu na to, że zazwyczaj mebel ten zajmuje sporo miejsca, warto zastanowić się, gdzie dokładnie chcemy, aby stał. Jeżeli dysponujemy niewielkim tarasem, możemy postawić na mniejszy mebel, który pomieści 4-5 osób. Jeśli jednak na tarasie mamy sporo przestrzeni, możemy kupić duży narożnik i dodatkowo na przykład leżak ogrodowy z tej samej kolekcji. Warto dopasować do swojego tarasu również kształt narożnika. Meble takie dostępne są w wersji prawej lub lewej, a także w kształcie litery U lub L. Mogą mieć również modułowe elementy, które bez problemu można w każdej chwili przestawić.

Kolor i styl narożnika na taras

Podczas wyboru narożnika na taras, nie możemy zapomnieć również o kwestiach estetycznych. Jeżeli już urządziliśmy w jakiś sposób taką przestrzeń dobrze, by narożnik nawiązywał do stylu, w jakim zaaranżowaliśmy nasz taras. Istotny jest również jego kolor. Obecnie znajdziemy narożniki w wielu różnych odcieniach, zarówno antracytu, grafitu, beżu, brązu, jak i innych. Dlatego z pewnością każdy znajdzie produkt dostosowany do swoich wymagań.

Artykuł sponsorowany

 

Grafika: freepik.com


Aktualności

Powiązane artykuły