Elegancka toaleta – jaką miskę WC wybrać?

biała łazienka z oknem

Miska WC to jeden z kluczowych elementów każdej łazienki, a dobór odpowiedniego modelu jest ważny zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać wyboru, który najlepiej sprawdzi się w Twojej łazience.

Jak wybrać miskę WC w 4 krokach?

  1. Wybierz miskę WC w stylu, który pasuje do aranżacji Twojej łazienki

   Zwróć uwagę na kształt miski WC. Te o klasycznym, okrągłym kształcie pasują do tradycyjnych łazienek, podczas gdy miski w prostokątnej formie z zachowaną smukłością linii sprawdzą się idealnie w nowoczesnych wnętrzach. 

  2. Wybierz odpowiednią wysokość miski

   Dla komfortu użytkowania, warto dobrać miskę WC według odpowiedniej wysokości. Standardowa wysokość miski to około 40-42 cm, ale są też miski o wyższej lub niższej wysokości, które są dedykowane dla osób o różnym wzroście. 

  3. Wybierz miskę WC z systemem podwójnego spłukiwania

   System podwójnego spłukiwania pozwala na oszczędność wody, co sprawia, że to rozwiązanie jest bardziej ekologiczne.

  4. Zwróć uwagę na jakość wykonania

   Miska WC powinna być wykonana z trwałych materiałów z powłokami, które zapewnią odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie środków chemicznych, a także przyczynią się do ułatwienia czyszczenia. Dokonaj decyzji w oparciu od preferencji i swojego budżetu.

  Zalety wiszącej miski WC

  Jedną z głównych zalet wiszących misek WC jest łatwość zachowania czystości w jej okolicach, co zapewnia lepszą higienę w twojej łazience. Pośród nich jest ich walor estetyczny i funkcjonalny. Tego typu miski zajmują mniej przestrzeni, co jest szczególnie korzystne w mniejszych łazienkach i toaletach. Podwieszany system montażu umożliwia także dostosowanie wysokości danej miski dla większej wygody z użytkowania. Do tego dochodzi nowoczesny wygląd, który nada elegancji twojej łazience. W zestawie najczęściej są łączone z wolnoopadającymi deskami toaletowymi. Mały detal, a sprawi dużą różnicę – częścią elegancji są przemyślane wybory, które przekładają się na zwiększenie codziennego komfortu.


  Porady

  Powiązane artykuły