Dobry początek rundy wiosennej zawodników Miejskiego Klubu Sportowego „Rominta” Gołdap

Z początkiem marca 16 drużyn rywalizujących w rozgrywkach forBET IV LIGI, prowadzonych przez Warmińsko Mazurski Związek Piłki Nożnej, wróciło do rywalizacji o ligowe punkty. Tak również było w przypadku gołdapskiej „Rominty”. Pierwsze spotkanie rozegrane zostało w Mrągowie z tamtejszą drużyną MKS „Mrągowia” Mrągowo.

 

 

Z rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna gospodarzy, wygrywając 2-0. Drugie spotkanie zgodnie z terminarzem rozgrywek miało zostać rozegrane w Gołdapi na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi przy ul. Stadionowej 5a, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych mecz przeniesiony został do Ełku, a miejscem jego rozegrania była sztuczna płyta piłkarska przy ełckim MOSiRze. Tym razem odnieśliśmy pewne zwycięstwo, pokonując DKS Dobre Miasto 5-0.

Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Kamil Kowalewski, Michał Mościński oraz trzykrotnie do siatki trafił Konrad Radzikowski, który po tym meczu znalazł się w „jedenastce” kolejki. W trzecim spotkaniu w roli faworyta stawiana była drużyna gości czyli KKS „Granica” Kętrzyn, która po rundzie jesiennej zajmuje 8 miejsce w ligowej tabeli (28pkt.) Gospodarze nie zaczęli rundy rewanżowej tak jak by z pewnością tego chcieli (dwie porażki), a wszystko miało zmienić sobotnie starcie z „Romintą”.

Od początku meczu rywalizacja była zaciekła i jako pierwsi na prowadzenie zgodnie z planem wyszli zawodnicy Granicy. Później wszystko już szło po naszej myśli. W 56 minucie po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego i dobrym strzałem głową, piłkę do bramki skierował Michał Mościński wyrównując wynik spotkania. W 78′ przeciwnicy nie wykorzystali stuprocentowej sytuacji, a nasi zawodnicy świetnie to wykorzystali. Ponownie dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i tym razem niepilnowany Krystian Słowicki wykorzystuje sytuację i dobrym uderzeniem z głowy po raz drugi pokonuje bramkarza gospodarzy.

W doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym był zawodnik gospodarzy i sędzia wskazał na 11 metr (rzut karny), jednak dobrze dysponowany w tym dniu był bramkarz Rominty, który broniąc strzał dał cenne 3 pkt. naszej drużynie.

Już w najbliższą sobotę nasza drużyna rozegra pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej przed własną publicznością, Przeciwnikiem będzie Polonia Lidzbark Warmiński, obecnie wicelider tabeli.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania i wspierania naszej drużyny!

Przypominamy również o możliwości wsparcia Klubu w postaci 1,5%. Rozwój klubu i wsparcie finansowe to dwa nieodłączne elementy, które pozwalają rozwijać Klub i prowadzić go ku sukcesom.

W wypełnianym zeznaniu podatkowym PIT za rok 2022 w części „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)” wpisać następujące dane:
Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000086043

W rubryce Cel szczegółowy: MKS ROMINTA GOŁDAP

Zespół Prasowy MKS „Rominta” Gołdap

Powiązane artykuły