Co to jest leasing dla osób prywatnych?

Dzięki leasingowi dla osób prywatnych każdy może uzyskać nowy samochód, w zamian za miesięczną opłatę za wynajem. Umowa leasingowa, którą podpisujesz, pozwala Ci na swobodne użytkowanie auta — często nowego — na określonych warunkach, na przykład ograniczając maksymalną odległość przejechaną w roku.

Leasing dla osób prywatnych

Warto wiedzieć, że osoby prywatne mogą zdecydować się na leasing. Wynajmujesz wtedy samochód od leasingodawcy, jak firma Car Lease Polska — i możesz z niego korzystać, opłacając comiesięczną ratę. Tak jak w wypadku leasingu na firmę, po zakończeniu czasu trwania umowy leasingowej auto przechodzi na twoją własność.

Niższe koszty

Warto tu pomyśleć o elastyczności — nawet przy zakupie samochodu na raty lub kredyt, musisz dysponować jednorazowo pewną kwotą. Leasing konsumencki to usługa, w której płacisz po prostu „abonament na samochód”.

Co więcej, ponieważ firmy leasingowe ubezpieczają setki samochodów naraz, mogą uzyskać niższą składkę ubezpieczeniową niż indywidualni właściciele samochodów. Konsument czerpie korzyści z tych oszczędności, bo możesz ponosić tylko ułamek kosztów ubezpieczenia wliczony w umowę i pozwolić sobie na nowe auto Volkswagen – wynajem długoterminowy lub leasing może bardzo się opłacać. Więcej dowiesz się pod poniższym adresem: https://carleasepolska.pl/wynajem-dlugoterminowy/6/volkswagen

To samo tyczy się niższych kosztów konserwacji i napraw. Często firmy leasingowe jak Car Lease Polska mają kontrakty z dostawcami usług serwisowych i naprawczych, mogą negocjować niższe stawki dla swoich klientów. Serwis może nawet być darmowy, jeśli wybierzesz określone promocje.

Bezpieczeństwo i spokój

Wynajmując samochód w leasing prywatnie, płacisz stałą miesięczną opłatę, która pokrywa większość kosztów związanych z posiadaniem samochodu. Oprócz pełnego ubezpieczenia OC, AC i NNW masz też wliczoną obsługę serwisową, opiekę assistance i nowe opony.

Warto też pamiętać, że wzięcie auta w leasing nie wymaga dobrej zdolności kredytowej — choć można ją potwierdzić w procedurze standardowej. Uproszczona procedura leasingu wymaga tylko przedstawienia dokumentu ze zdjęciem! Firma weryfikuje po prostu czy nie masz problemów finansowych.

Elastyczne warunki

Umowa leasingowa jest też bardzo elastyczna. W razie wypadku lub utraty prawa jazdy możesz ją rozwiązać. A jeśli przedłużysz umowę, możesz wymienić samochód, tak by cieszyć się nowym autem co kilka lat! Gdy znudzi ci się Audi, możesz wybrać auto marki Volkswagen — wynajem długoterminowy działa na podobnej zasadzie.

Po wygaśnięciu umowy leasingowej pojazd często można odkupić. Nie musisz martwić się o amortyzację, a współpraca z leasingodawcą często pozwala na osiągnięcie bardzo korzystnej ceny.

Podsumowanie

Podsumowując, leasing prywatny oferuje osobom prywatnym opłacalny sposób prowadzenia nowego samochodu bez ponoszenia kosztów finansowych związanych z własnością samochodu. Więcej o leasingu dowiesz się tu: https://carleasepolska.pl/leasing-operacyjny/6/volkswagen

Leasing zapewnia bezpieczeństwo i spokój, pokrywając większość kosztów związanych z posiadaniem samochodu. Pozwala to również ludziom dostać nowy samochód co kilka lat bez konieczności radzenia sobie z kłopotami z odsprzedaniem starego.


Aktualności

Powiązane artykuły