Piłka siatkowa. Sukces gołdapskiego siatkarza Oskara Stalewskiego

W dniach 16-19 marca w ośmiu miastach Polski odbywały się ćwierćfinałowe Turnieje Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce. W Suwałkach sześć zespołów podzielonych było na dwie podgrupy (system każdy z każdym).

Pierwsza i druga drużyna kwalifikowała się do czołowej czwórki z zaliczeniem wyniku meczu z podgrupy. W decydującej rozgrywce zespół rozgrywał jeszcze dwa spotkania z przeciwnikami z drugiej podgrupy. Dwie najlepsze ekipy w tabeli uzyskały awans do półfinału Mistrzostw Polski. Gołdapianin Oskar Stalewski (zawodnik UKS „Trójka” Gołdap) w barwach drużyny SUKSS Suwałki rozegrał bardzo dobry turniej.

Drużyna z Suwałk pokonała 3:1 (15,16,-20,14) – JKS Spartakus Jawor oraz 3:0 (15,13,10) – KPS Krasnystaw. W drugiej fazie suwalczanie pokonali: 3:1 (25,-19,26,19) – UKS Błyskawicę Stalpro Szczecin, a w finale turnieju ulegli 0:3 (-22,-24,-22) – Akademii Siatkówki ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i z drugiego miejsca awansowali do Półfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 3-5 marca 9 (z ośmiu turniejów rozegranych w całym kraju do półfinału zakwalifikowało się w sumie 16 zespołów).

W Półfinale Mistrzostw Polski w oddalonym Rzeszowie Oskar Stalewski i jego koledzy zmierzą się z bardzo wymagającymi zespołami: Trefl Gdańsk SA, Aluron CMC Wybicki Kielce i AKS V LO Rzeszów. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy po 4 drużyny. Dwie najlepsze ekipy awansują do Finału Mistrzostw Polski Juniorów.