Drugoklasiści z wizytą w gołdapskiej komendzie

Spotkania z dziećmi to doskonała okazja do nauki poprzez zabawę, dlatego też gołdapscy policjanci często goszczą przedszkolaków i uczniów w swojej komendzie.

 

 

W miniony poniedziałek mundurowych odwiedzili uczniowie szkoły podstawowej. Dzieci poznały pracę policjantów, a także utrwaliły podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Spotkania z dziećmi to nieodłączna forma działań profilaktycznych policjantów. Stróże prawa nie tylko odwiedzają szkoły, ale również chętnie goszczą uczniów w murach komendy. Takie wizyty realizowane są w ramach działań pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Aranżowane są one po to, aby zapoznać najmłodszych z pracą policjanta oraz omówić podstawowe zasady bezpieczeństwa. Niewątpliwie, dzięki takim działaniom maluchy nie będą obawiały się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

W poniedziałek (13 lutego.) gołdapską komendę odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej numer 1 w Gołdapi. Na początku spotkania policjantka oprowadziła dzieci po budynku komendy oraz pokazała im oznakowane pojazdy policyjne. W trakcie zwiedzania „mali goście” mieli możliwość dowiedzieć się, na czym polega praca policjantów w różnych wydziałach. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały sprzęt wykorzystywany na co dzień w pracy policjanta i chętnie przyglądały się z bliska policyjnemu wyposażeniu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z technikiem kryminalistyki, który przedstawił dzieciom czym jest daktyloskopia. Uczniowie mogli na własne oczy przekonać się jak zdejmowane są odciski palców z różnych przedmiotów, a następnie wykonać własne odbitki linii papilarnych. Nie zabrakło też pogadanki na temat bezpieczeństwa i wielu pytań
do policjantów.

Uśmiechy na twarzach gości, wspaniała atmosfera oraz skupienie, z jakim dzieci wysłuchały prelekcji świadczą o tym, że spotkanie z policjantami było dla najmłodszych nie tylko udaną wycieczką, ale również niezapomnianą lekcją. Na koniec wizyty każdy drugoklasista otrzymał odblask, który zadba o ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły