Banie Mazurskie. II otwarte zawody w wyciskaniu sztangi leżąc

W miniony weekend odbyły się II Otwarte Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Ich oficjalnego otwarcia dokonał wójt Łukasz Kuliś, który jednocześnie objął to przedsięwzięcie swoim patronatem.

 

 

 

 

Druga edycja zawodów dla siłaczy miała miejsce w ubiegłą sobotę, 4 lutego. Podobnie jak w ubiegłym roku, również tym razem impreza została objęta Patronatem Wójta Gminy Banie Mazurskie. Zainteresowanie rywalizacją w tej dziedzinie sportu z pewnością przerosło oczekiwania organizatora. Nie dość, że do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 50 zawodników, to tego dnia sala gimnastyczna Zespołu Placówek Oświatowych niemal w całości wypełniła się widzami. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie ogrom zaangażowania ze strony Pana Patryka Skrzecza, na którego barkach spoczęła realizacja owego przedsięwzięcia.

Zadbał on nie tylko o w pełni profesjonalną obsługę wydarzenia, której skład osobowy, w roli sędziego, zasilił m.in. wielokrotny reprezentant kraju i Europy w kulturystyce, ale również o inne niemniej ważne aspekty. Startujący mieli również do swojej dyspozycji wysokiej klasy sprzęt, a na szkolnym korytarzu zorganizowano swego rodzaju bufet. W jego ramach przybyli na to wydarzenie zarówno sportowcy, jak i kibice mogli poczęstować się m.in. bigosem, różnego rodzaju wypiekami, czy napić się kawy lub herbaty. Każdy z wyżej opisanych czynników wpłynął także na wysoki poziom sportowy zawodów, w trakcie których ustanowiono nowy rekord Bań Mazurskich w wyciskaniu sztangi leżąc. Od ubiegłej soboty wynosi on bowiem aż 240 kilogramów.

Urząd Gminy w Baniach Mazurskich

Powiązane artykuły