W niedzielę bawiono się ze Świętym Mikołajem oraz jego pomocnikami

Wczoraj (4 grudnia) w Parku Miejskim miały miejsce mikołajki. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji, a wcześniejsze opady śniegu stworzyły niesamowity, świąteczny klimat.

 

 

 

Imprezę uroczyście otworzyli: burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Józef Wawrzyn oraz dyrektor Domu Kultury w Gołdapi, życząc dzieciom udanej zabawy i wymarzonych prezentów pod choinką.

Bawiono się ze Świętym Mikołajem oraz jego pomocnikami. Mikołaj przyjął również od dzieci przygotowane przez nie listy. Gry i zabawy świąteczne przygotowane zostały przez Ośrodek Pomocy Społecznej, Bibliotekę Publiczną, 15.Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy, Salę Zabaw „Wesoły Kangurek”, Stowarzyszeni Dobry Start, Komendę Powiatową Policji, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Placówkę Straży Granicznej i Dom Kultury w Gołdapi.

Dzieci mogły wykazać się zdolnościami artystycznymi tworząc świąteczne obrazki oraz przygotowując choinkowe ozdoby. Całości towarzyszył występ uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi oraz Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wspólną zabawę dla najmłodszych przygotowali animatorzy z „Animacje Fascynacje”.

Można było również skorzystać z przejazdu przez Mikołajów z Klubu Motocyklowego Kosynier Polska oddział w Gołdapi, a także upiec kiełbaskę na ognisku przygotowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji przy wsparciu Wolontariuszy. Wydarzenie wprowadziło wszystkich obecnych mieszkańców i gości w świąteczny klimat, co widać było po nastrojach i uśmiechu na twarzach.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację oraz za wspólną zabawę.

Dom Kultury w Gołdapi


Aktualności

Powiązane artykuły