Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach

Gołdapscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że zimowe warunki drogowe sprawiają, że na drogach jest ślisko a droga hamowania dłuższa. Pamiętajmy też o wolniejszym tempie jazdy w rejonach zalesionych narażonych na wtargnięcie leśnej zwierzyny na drogę.

 

 

W poniedziałek (5 grudnia) o godz. 6:30 w Gołdapi na ulicy Gumbińskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli osobowe audi. Podczas kontroli okazało się, że 31-kierujący nie powinien wsiadać za kierownicę auta. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierującemu prawo jazdy i dodatkowo gołdapianin będzie tłumaczył się przed sądem.

Tego samego dnia około godziny 15:30 na drodze wojewódzkiej numer 650 doszło do wypadku drogowego z udziałem zwierzyny leśnej. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 32-kierujący samochodem osobowym jechał od strony Bań Mazurskich w kierunku Gołdapi. W miejscowości Wronki Wielkie z prawej strony wprost pod nadjeżdżający pojazd wbiegła sarna. Kierujący podróżował sam i był trzeźwy. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń.

O kolejnym wypadku drogowym oficer dyżurny gołdapskiej komendy został zaalarmowany we wtorek (6 grudnia) o godz. 6:30. Z informacji wynikało, że przed Boćwinką dachowało auto. Na miejsce natychmiast skierowano patrol ruchu drogowego. Policjanci będący na miejscu ustalili, że 18-letni kierujący audi jechał w kierunku Gołdapi. Przed Boćwinką, na łuku drogi w prawo nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. Tam pojazd dachował i zatrzymał się na boku. Mężczyzna jechał sam i był trzeźwy. Został przetransportowany do szpitala w Giżycku.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły