Piłka Ręczna. Awans do Półfinału Województwa szczypiornistek LO Gołdap

W czwartek, 8 grudnia Hali OSiR w Gołdapi odbyły się Mistrzostwa Rejonu VI Licealiady Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do gry przystąpiły cztery zespoły (I LO Olecko, II LO Giżycko, LO Gołdap, ZSZ Gołdap).

Pierwsze miejsce medale w turnieju zajęły szczypiornistki II Liceum Ogólnokształcącego z Giżycka, które odniosły trzy zwycięstwa. Drugie miejsce wywalczyły zawodniczki Liceum Ogólnokształcącego z Gołdapi (Andżelika Lipińska, Gabriela Kuźnicka, Klaudia Jaźwińska, Maja Bronakowska, Martyna Tylenda, Natalia Rogowska, Nikola Żurawska, Oliwia Broniszewska, Gabriela Osiecka), które pokonały 9:8 (5:4) – I LO Olecko i 25:6 (11:5) – ZSZ Gołdap oraz uległy 9:12 (3:6) – II LO Giżycko. Trzecią lokatę zajął zespół I Liceum Ogólnokształcącego z Olecka.

Dwa pierwsze zespoły awansowały na Półfinał Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który odbędzie się w marcu 2023 roku. Wszystkie zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy.

Statuetka dla najlepszej zawodniczki turnieju powędrowała do Andżeliki Lipińskiej (LO Gołdap). W organizację turnieju włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi i oczywiście Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap.