Zawsze życzliwi ludziom, roślinom i zwierzętom – Ekodrużyna Gołdap informuje

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Zainicjowany w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości. Życzliwość to inaczej przyjazne usposobienie, przychylność (wobec siebie i innych), uprzejmość…

 

Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.

Każdego roku podczas Zielonych Dni w Gołdapi wręczane są medale uśmiechu właśnie życzliwym i serdecznym. Ciekawe, kto zdobędzie order w 2023 roku.

 

Wizyta wspaniałej członkini gołdapskiej ekodrużyny – pani Beaty Omilianowicz. Życzliwość, otwartość, radość i bezinteresowne działanie eko to cechy, które charakteryzują tę pełną pasji gołdapiankę. Pani Beata przyjęła nasze zaproszenie i  poprowadzi też warsztaty podczas XXI Zielonych Dni w Gołdapi 2023.

 

Wspólnie z pedagogiem szkolnym panią Aliną Pałys i własnoręcznie wykonanymi kartkami odwiedziliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy Słoneczny Dom w Gołdapi. To wieloletnie już działanie pełne życzliwości i pamięci o sąsiadach.

 

Jesteśmy życzliwi również dla natury. Realizujemy projekt „Kosmos”, który też nas uczy życzliwości do naszej planety. Rozpoczęliśmy działanie pt. „Zimowa Ptasia Stołówka przy SP nr 2 w Gołdapi”. Pomogła nam w tym gruntownie usystematyzowana wiedza, którą zdobyliśmy podczas warsztatów ceramicznych pt. Ptaki. Dziękujemy pani Gabrieli Mądzik z gołdapskiego centrum zabaw Trele Morele za spotkanie.

Pani Gabrysia poprowadzi również warsztaty podczas XXI Zielonych Dni w Gołdapi 2023.

Każdego dnia bądźmy życzliwi i nauczmy życzliwości swoich najbliższych.


Aktualności

Powiązane artykuły