Różne rodzaje baterii wannowych – poznaj je bliżej

biała widna łazienka

Urządzanie nowej łazienki, czy nawet zrobienie remontu w tej, z której dotychczas się korzysta, niesie za sobą konieczność wielu zmian, nad którymi warto się zastanowić. Należy do nich, chociażby wybór odpowiedniej baterii wannowych. Poznaj najpopularniejsze modele i dowiedz się, czym konkretnie się różnią.

Gdzie montuje się baterię wannową?

Jak sama nazwa wskazuje, bateria wannowa jest wykorzystywana do obsługi wanny, a konkretnie do regulacji strumienia ciepłej i zimnej wody. Z tego też względu oczywiście musi znaleźć się przy tym sprzęcie w łazience. Zanim więc zdecydujesz się na jakąkolwiek baterię, musisz dobrze przemyśleć, to gdzie, konkretnie znajdzie się wanna. Biorąc pod uwagę metraż swojego wnętrza i to, jakie pozostałe wyposażenie ma znaleźć się w łazience.

Na co zwrócić uwagę kupując interesującą baterię do wanny?

Jeżeli nie wiesz, jaka bateria wannowa byłaby dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem, to zadbaj przede wszystkim o to, aby była praktyczna, wygodna w obsłudze i ładnie wykonana. Regulacja temperatury i siły strumienia powinna być bezproblemowa, a także możliwa do wykonania bez konieczności wstawania z wanny. W zależności od tego, jakie modele bardziej Ci się podobają, możesz postawić na pojedyncze lub podwójne pokrętło. Te drugie są mniej popularne, niemniej jednak wciąż można je spotkać w tradycyjnych łazienkach.

Praktyczne i wygodne w obsłudze baterie wannowe

Zwróciliśmy już uwagę na to, że najpopularniejsze baterie wannowe to bez wątpienia te ścienne natynkowe. Montowane bezpośrednio do ściany, nie zajmują zbyt wiele miejsca w łazience. Szeroki wybór produktów w tej kategorii umożliwia ich dopasowanie do naprawdę różnych łazienek. Do wanien przyściennych równie często wykorzystuje się tzw. baterie ścienne podtynkowe — tutaj z kolei mamy do czynienia z rozwiązaniem, w którym większa część sprzętu jest ukryta pod ścianą. Do najważniejszych rozwiązań tego typu baterii należy przede wszystkim fakt, że zarówno sam montaż, jak i późniejsze czyszczenie tych baterii nie sprawia większych problemów.

kobieta napuszczająca wody do wanny

Inne rodzaje baterii, które można kupić do wanny

A może zależy Ci na tym, aby Twoja łazienka była możliwie jak najbardziej stylowa i elegancka? Jeśli tak, to na pewno spodobają Ci się coraz popularniejsze wolnostojące baterie. Umieszcza się je na podłodze, przez co stanowią najlepsze rozwiązanie przede wszystkim do dużych łazienek. Trudno o bardziej efektowną ozdobę niż właśnie taką baterię!

Dodatkowe elementy, które ułatwiają codzienne korzystanie z baterii

Wiesz już, że wybór baterii łazienkowych nie należy do najprostszych zadań. Nie musisz się jednak martwić o to, że sobie z tym nie poradzisz! Odpowiedni model i kolorystyka to jedno, zatroszcz się jeszcze o znalezienie właściwej wylewki — w tej kategorii możesz zdecydować się na dłuższy lub krótszy model w wielu odsłonach. Od tych obrotowych po stałe i kaskadowe wylewki. Pamiętaj, aby wszystko dokładnie pomierzyć, tak aby wylewka nie była przypadkiem zbyt krótka. Wybór baterii wannowej wiąże się także z możliwością dopasowania interesującego perlatora, a także termostatu, którego zadaniem jest odpowiednie wymieszanie wody i nadanie jej właściwej temperatury.

Korzystając z naszych wskazówek, na pewno dopasujesz taką baterię wannową, której codzienne użytkowanie będzie proste i przyjemne. Postaw na egzemplarz, który dodatkowo odmieni wygląd Twojej łazienki, dodając jej tym samym niepowtarzalnego uroku i ponadczasowego charakteru!


Porady

Powiązane artykuły