„Pijany poniedziałek”

Dzięki czujności będącej po służbie funkcjonariuszki Straży Granicznej pijany kierowca szybko zakończył swoją podróż. Tego samego dnia inny patrol Straży Granicznej zabezpieczył miejsce kolizji spowodowanej przez nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego.

 

 

21 listopada funkcjonariuszka z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi w czasie wolnym od służby robiła zakupy w jednym ze sklepów w powiecie oleckim. Zauważała mieszkańca tego regionu, który w swoim aucie spożywał alkohol. Kierowca chwilę później odjechał. Strażniczka Graniczna natychmiast ruszyła za nim. O całym zdarzeniu poinformowała policję. 62-latek został zatrzymany. Okazało się, że miał 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijanym kierowcą zajęli się miejscowi policjanci.

Tego samego dnia, o tej samej godzinie patrol z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie na jednej z dróg w powiecie węgorzewskim zabezpieczał kolizję ciągnika rolniczego z samochodem osobowym. Szybko okazało się, że traktorzysta jest pijany. Badanie alkomatem wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W tej sprawie dalsze czynności prowadzą policjanci z KPP w Węgorzewie.

W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły