Piątka podsumowała Projekt Erasmus+

W wtorek 22 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi podsumowano wyjazd uczniów i nauczycieli, zrealizowany w ramach akredytacji projektu na rzecz mobilności uczniów w sektorze Edukacja szkolna, współfinansowany przez Unię Europejską programy Erasmus+.

 

 

 

W podsumowaniu projektu udział wzięła pani Małgorzata Kopiczko – senator Rzeczypospolitej Polskiej, która bardzo angażuje się w wychowanie dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania uczniowie pochwalili się umiejętnościami jakie nabyli w czasie trwania projektu. Przeprowadzali wywiady w języku polskim, angielskim i włoskim. Dzięki stworzonej prezentacji na nowo można było podziwiać zabytki, faunę i florę Włoch. Przy okazji wizyty w szkole pani senator odwiedziła pracownie, które powstały w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.  Najmłodsi uczniowie wraz z wychowawczynią i rodzicami upiekli pyszne ciasteczka w nowej kuchni powstałej w ramach tego projektu.

Podczas wspólnego poczęstunku na stole nie zabrakło włoskiej potrawy panna cotty przygotowanej przez uczniów I nauczycieli uczestniczących w Erasmus+.

Na zakończenie pani Senator życzyła wszystkim uczniom kolejnych wyjazdów, wielu sukcesów i rozwoju osobistego w każdej dziedzinie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły