Nie zatrzymała się przed znakiem „STOP” – była pijana

Mimo wielu apeli Policji nadal znajdują się osoby, które decydują się na jazdę samochodem po spożyciu alkoholu. Wczoraj gołdapscy policjanci udaremnili dalszą jazdę 41-letniej jadącej seatem, w której organizmie znajdowało się 2,5 promila alkoholu. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 

 

 

W czwartek (3 listopada) o godz. 17:40 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego podczas patrolu na terenie miasta zauważyli kierującą, która wyjeżdżając z ulicy Wolności w kierunku ulicy Wojska Polskiego nie zastosowała się do znaku B20 „STOP”.

W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali seata do kontroli drogowej. W trakcie czynności okazało się, że 41-latka kierowała autem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kobiecie, a pojazd przekazali osobie przez nią wskazanej. O dalszym losie gołdapianki zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym grozi jej 2 lata pozbawienia wolności oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że takie zdarzenia często kończą się tragicznie.

KPP Gołdap

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły