Kupujemy narożnik do kawalerki. O czym musisz pamiętać?

Narożniki to meble bardzo często wybierane do kawalerek, zwłaszcza wtedy, gdy nie ma w nich osobnej sypialni, dlatego też mebel wypoczynkowy musi również służyć jako łóżko. Gdy rozglądasz się za takim narożnikiem, zobacz, na jakie parametry trzeba wtedy zwrócić szczególną uwagę!

 

 

1. Zwróć uwagę na wymiary

Gdy zamierzamy kupić narożnik do małego wnętrza, kluczowe znaczenie będą miały wymiary. Trzeba zatem wcześniej wymierzyć pomieszczenie, gdzie zamierza się ustawić taki mebel, a następnie podczas zakupów porównywać pobrane wymiary z wymiarami narożników.

Warto pamiętać, że duże znaczenie ma wtedy nie tylko sam wymiar narożnika przed jego rozłożeniem, ale też po jego rozłożeniu, więc trzeba uwzględnić oba te parametry.

Dodatkowo gdy kupujemy narożnik do małego wnętrza, powinniśmy pamiętać, że nie powinien być on maksymalnie dosunięty do ściany albo do grzejnika lub innych mebli. Należy zostawić pomiędzy nim a otoczeniem minimalną przerwę.

 

2. Przyjrzyj się budowie narożnika

Kolejną kwestią jest budowa narożnika, która związana jest też z jego stylem oraz z funkcjonalnością.

Gdy chcemy kupić narożniki z funkcją spania tanio, warto zwracać uwagę na proste modele, bez zbędnych ozdobników. Nie tylko mają niskie ceny, ale również bardzo dobrze nadają się one do nowoczesnych wnętrz.

By uzyskać efekt powiększenia optycznego całego wnętrza, również warto pomyśleć o zakupieniu narożników na nóżkach. Zastosowanie nóżek powoduje, że pod meblem widać podłogę, co powoduje, że pomieszczenie wydaje się na większe. Również ma to aspekt praktyczny, ponieważ można wtedy łatwo posprzątać pod meblem.

 

3. Sprawdź, jaki mechanizm rozkładania ma narożnik

Gdy narożnik ma być każdego dnia stosowany do spania, czyli planuje się go codziennie rozkładać i składać, w takim przypadku trzeba będzie również wziąć pod uwagę mechanizm wykorzystany w nim przez producenta.

Najlepiej zdecydować się wtedy na narożniki o mechanizmach umożliwiających łatwe rozkładanie, na przykład pneumatycznych.

 

4. Dobierz odpowiednią tkaninę

Jeżeli kupujemy narożniki z funkcją spania tanio bezpośrednio u producenta, często nawet wtedy mamy możliwość wybrania odpowiedniego pokrycia mebla. Będzie ono wpływało na jego wygląd oraz na trwałość.

Warto zdecydować się na pokrycie, które będzie wysoce odporne na uszkodzenia, a także łatwe w czyszczeniu. Dostępne są też pokrycia o właściwościach hydrofobowych, które nie wchłaniają płynów, pokrycia łatwe w czyszczeniu czy odporne na zadrapania przez zwierzęta.

Aby optycznie powiększyć przestrzeń, warto też pomyśleć o zakupieniu narożnika w kolorach jaśniejszych jak beż czy jasna szarość.

 

Artykuł sponsorowany


Aktualności

Powiązane artykuły