Koparka ATLAS 1404- charakterystyka i zastosowania

Prace drogowe czy okołotorowe wymagają zastosowania specjalnych maszyn o wysokiej funkcjonalności. W związku z tym, że warunki pracy w takich terenach nie zawsze są łatwe, konieczne jest wyposażenie maszyny w dodatkowe funkcjonalności, które znacząco ułatwiają pracę. Przykładem takiej maszyny, najpopularniejszą w Polsce i w Niemczech jest koparka ATLAS 1404. Czym cechuje się ta maszyna i jakie jest jej główne zastosowanie? Jakie posiada funkcje i dlaczego warto z niej korzystać podczas wykonywania wielu prac drogowych czy okołotorowych?

Koparka ATLAS 1404- maszyna dla wymagających

Koparka dwudrogowa ATLAS 1404 to jeden z dwóch modeli maszyn dwutorowych ATLAS. W porównaniu do modelu 1604 ZW posiada mniejszą pojemność zbiornika paliwa i zbiornika hydraulicznego, a także mniejszą moc silnika. Praca przy użyciu tej koparki cechuje się wyjątkowym bezpieczeństwem dzięki zastosowaniu automatycznego podnoszenia łap. W nadwoziu i podwoziu maszyny zainstalowane są zbiorniki powietrza hamulca wagonowego, co gwarantuje maksymalną ochronę. Opatentowany system CARSY i automatyczne poziomowanie maszyny zapewniają pełen komfort pracy.

Koparka ATLAS 1404 nadaje się do ciągnięcia pojazdów bez wyposażenia w układ hamulcowy do 40 t. W przypadku, gdy układ hamulcowy występuje, koparka może uciągnąć nawet do 120 t. ATLAS 1404 posiada najkrótszy promień obrotu na rynku, dzięki czemu możliwa jest precyzyjna praca bez żadnych ograniczeń na wszystkich rozstawach szyn.

Koparka posiada silnik Elementy Deutz wyposażony w chłodnicę pośrednią, co zapewnia szybkie i wydajne cykle robocze. Dużą zaletą jest również bardzo łatwa i szybka wymiana filtra i niski poziom generowanego hałasu. Korzyścią jest także wyjątkowo niskie spalanie oraz bardzo niskie koszty eksploatacyjne, pozwalające na wysokie oszczędności.

Koparka Atlas 1404- charakterystyka

Koparka ATLAS 1404 cechuje się przede wszystkim wyjątkową stabilnością podczas pracy, co przekłada się bezpośrednio na wygodę użytkowania i pełne bezpieczeństwo operatora. Ponadto, koparka posiada świadectwo UTK, co poświadcza o jej najwyższej jakości i spełnieniom wszystkich aktualnych wymogów. Dzięki zastosowaniu elektronicznego systemu regulacji siły docisku kół szynowych do toru, praca jest jeszcze wydajniejsza i skuteczniejsza. Maszyna posiada funkcję automatycznego poziomowania, a także podwójną kabinę, która zapewnia izolację akustyczną i doskonałą widoczność podczas pracy. ATLAS 1404 cechuje się również niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza maszyna dwudrogowe w Polsce i Niemczech.

Koparka Atlas 1404 – zastosowanie

Zastosowanie koparki ATLAS 140 jest bardzo szerokie. Najczęściej stosowana jest ona w przypadku prac na torach kolejowych i tramwajowych, ale także podczas wszelkich prac utrzymaniowych i okołotorowych. Dzięki dużej funkcjonalności, koparka ATLAS 1404 nadaje się również do wykonywania różnego rodzaju prac ziemnych i drogowych. Wykazuje się najwyższą skutecznością w działaniu spośród innych maszyn tego rodzaju.

Czy warto zainwestować w koparkę ATLAS 1404?

Zdecydowanie, koparka ATLAS 1404 to maszyna godna polecenia. Doskonale spełnia swoje zadania, cechuje się maksymalną wydajnością i wysokim poziomem skuteczności, a niskie koszty eksploatacyjne są dodatkową korzyścią. Jeżeli szukasz koparki, która poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami, ATLAS 1404 jest dokładnie tym, czego szukasz. To niedrogie rozwiązanie z funkcjonalnościami na najwyższym możliwym poziomie, doceniane na całym świecie.

 


Aktualności

Powiązane artykuły