Kampania „Białej Wstążki” – dyżury dzielnicowych oraz członków zespołu interdyscyplinarnego

W okresie od 25 listopada do 10 grudnia realizowana jest międzynarodowa kampania pod nazwą „Biała Wstążka”. Jej celem jest przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet i społeczne uświadomienie, jak ważny jest męski głos solidarności z osobami pokrzywdzonymi przemocą w rodzinie. W ramach akcji już w najbliższą sobotę, 3 grudnia odbędą się „Otwarte drzwi” dla osób szukających wsparcia.

 

 

 

 

 

Jak co roku i tym razem gołdapscy policjanci aktywnie włączyli się w kampanię pn. „Biała Wstążka”.

Przypomnijmy, że termin „Biała Wstążka” związany jest z szesnastoma dniami przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Należy podkreślić, że kluczowe daty tego przedsięwzięcia przypadają na dzień 25 listopada, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet i dzień 10 grudnia, gdy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Kampania skupia się na symbolice „Białej Wstążki” czyli znaku niewinności. Przypięta biała wstążka ma symbolizować sprzeciw wobec stosowania przemocy. Jest ona także symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec płci pięknej.

Kampania „Biała Wstążka” jest największą na świecie kampanią mającą na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Prowadzona jest w ponad 55 krajach.

W sobotę 3 grudnia 2022 roku odbędą się dyżury dzielnicowych oraz członków Zespołu Interdyscyplinarnego dla osób szukajacych wsparcia i pomocy. Podczas „OTWARTYCH DRZWI” będzie można uzyskać wsparcie w zakresie m.in. praw przysługujących osobom doświadczającym przemocy domowej. Zapraszamy już w najbliższą w sobotę:

  • w godzinach 9:00-12:00 do Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi,
  • w godzinach 09:00-12:00 do Posterunku Policji w Dubeninkach,
  • w godzinach 10:00-12:00 do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Baniach Mazurskich.

 

KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły