Ekodrużyna Gołdap informuje: Ekologiczny patriotyzm w Dwójce…

W listopadzie, jak na gołdapską ekodrużynę przystało, podejmujemy temat patriotyzmu w wersji ekologicznej. Jesteśmy pewni, że ma on swoich wiernych zwolenników-gołdapian, którzy małymi kroczkami działają dla wspólnego dobra naszej małej ojczyzny.

 

 

 

Edukujemy i poznajemy metody dbania o środowisko. Jedną z nich jest rozwijanie czytelnictwa. Czytamy sami i zapraszamy dorosłych do czytania w klasie książek o tematyce EKO.

 

 

***

Meldujemy, że Elektrośmieciuszek jest sprzątnięty, a z lasu Kumiecie podczas patriotycznego spaceru zebraliśmy tylko jeden worek śmieci. Patriotyczny monitoring środowiska trwa u nas przez cały rok…

 

****

Kolejne pomoce dydaktyczne oraz drukarki z Mojego miasta bez elektrośmieci zasiliły konto szkoły. Tym razem członkowie ekodrużyny obdarowali niespodziankami najaktywniejszych ekodziałaczy i zbieraczy z Gołdapi i okolic.

***

Aktywnie bierzemy udział w wielu konkursach patriotycznych przygotowywanych na terenie Gołdapi i okolic. Mamy wiele sukcesów, o których systematycznie piszą gołdapskie media.

11 listopada w Domu Kultury w Gołdapi podczas lokalnej uroczystości odbierzemy nagrody.

 

 

 

Gratulujemy

 

***

11 listopada to radosne święto, cieszymy się i jesteśmy dumni, że mieszkamy, uczymy się w wolnej ojczyźnie.

Gołdapskie społeczeństwo doskonale rozumie, że patriotyzm i ekopatriotyzm jest w każdym z nas, a pozytywne zmiany zależą tylko od nas samych.

 

 

(Z cyklu Zielone Dni w Gołdapi 2022)

 


Aktualności

Powiązane artykuły