Dzień Pluszowego Misia ze Studiem Teatralnum KRAK-ART

Światowy Dzień Pluszowego Misia, spotkanie z bajką „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”  w wykonaniu aktorów z Studia Teatralnego KRAK-ART.

 

Misiowe święto obchodzone jest 25 listopada. Stanowi okazję do dobrej zabawy oraz poznania bajkowych postaci i książek o misiach.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia 21 listopada zaprosiliśmy do wspólnego świętowania dzieci z grup przedszkolnych z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt: ” Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu aktorów z Studia Teatralnego KRAK-ART. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą i uczestnictwem w balu na cześć Księżniczki i Księcia, w nagrodę każdy krasnoludek otrzymał misiową opaskę. Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie…”

Adaptacja znanej bajki braci Grimm. Zła macocha dowiedziawszy się, że Śnieżka jest od niej piękniejsza wpada w wielką złość. Rozkazuje myśliwemu porzucić Śnieżkę w lesie. Królewna chroni się w domku krasnoludków, które przyjmują ją pod swój dach i przestrzegają przed wpuszczaniem obcych do domu. Śnieżka zapomina jednak o ostrzeżeniu i wpuszcza do domu miłą staruszkę. Okazuje się, że pod przebraniem kryje się Zła Macocha, która częstuje ufną Śnieżkę zatrutym jabłkiem. Na szczęście książę przybywa na czas i ratuje Królewnę.

Bajka uczy, że warto pomagać innym i przestrzega przed łatwowiernością w stosunku do obcych.

 


Aktualności

Powiązane artykuły