Dzień grecki w SP w Grabowie

W piątek, 18 listopada w naszej szkole zorganizowaliśmy dzień grecki, będący podsumowaniem projektu „Poszerzamy horyzonty – wyprawa do Grecji”, realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 

 

 

Z okazji tego wydarzenia uczniowie przygotowali galerię zdjęć z pobytu umieszczoną na korytarzach szkolnych oraz broszury informacyjne z wyjazdu, a także słownik podstawowych zwrotów grecko-polsko-angielskich.

Uczniowie klas 8 pokazali społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom ze Szkoły Podstawowej nr 2 prezentację o naszym wyjeździe. Uczniowie przedstawili, jakich umiejętności nabyli podczas realizacji projektu, czego nauczyli się i co zwiedzili. Przypomnijmy, że w ramach projektu uczniowie nabywali kompetencje w zakresie wielojęzyczności, a także poszerzali kompetencje cyfrowe, świadomości i ekspresji kulturowej oraz zdobywali umiejętności uniwersalne, takie jak umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji, komunikacji, współpraca w grupie, tolerancja i wiele innych.

Po omówieniu prezentacji wszyscy udali się na obiad w stylu greckim – na pyszną zapiekankę a la „musaka”.

Po obiedzie wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie uczestnicy projektu zaprezentowali tradycyjny taniec grecki, a następnie zaprosili do udziału w nim naszych gości z SP 2.

Zakończeniem tego miłego dnia była wspólna dyskoteka, którą uczniowie rozpoczęli „Tańcem belgijskim” znanym i cieszącym się dużą popularnością wśród uczniów.

Mamy nadzieję, że wszelkie działania związane z projektem będą motorem dla innych do pogłębiania swojej wiedzy oraz zaangażowania w życie szkoły.

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły