Zdrowo i sportowo w gołdapskiej Trójce

Zdrowo i sportowo dzieci z Sp3 w Gołdapi z klas: 0b i 2b wkroczyły w tegoroczną edukację. We wrześniu przedszkolaki i drugoklasiści przystąpili do ogólnopolskiej akcji Zdrowo i sportowo, której głównym celem jest promowanie aktywności fizycznej i kształtowanie właściwych nawyków   żywieniowych wśród najmłodszych.

 

 

W ramach akcji dzieci każdego dnia spożywają zdrowe śniadanie, obowiązkowo opatrzone odpowiednią ilością warzyw i uczestniczą w treningach ruchowych. Zaś dwa razy w miesiącu stają przed kulinarnymi wyzwaniami i ruchowymi sprawdzianami. Są to zajęcia łączone, podczas których drugoklasiści służą pomocą młodszym i starają się być wzorem ucznia do naśladowania. Systematyczna aktywność ruchowa już owocuje zwiększeniem wydolności fizycznej wśród dzieci, a zajęcia kulinarne dostarczają dzieciom wiele frajdy, doskonalą umiejętności manualne i pozwalają przełamywać wiele sensorycznych barier. Dzięki wyposażeniu pracowni techniki w sprzęt i artkuły gospodarstwa domowego, w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dzieci czują się jak w kuchni.

Mają już za sobą przygotowywanie soków warzywno-owocowych i pieczenie pizzerinek, obowiązkowo z porcją warzyw. Do przygotowywania tych przysmaków zostały wykorzystane również warzywa i owoce pozyskane w ramach ogólnopolskiego programu Warzywa i owoce w szkole.

Wychowawczynie serdecznie dziękują mamie Nikoli z klasy 2b za okazaną pomoc podczas sporządzania soków.

Sylwia Kurpios-Sawicka

Emilia Sznurkowska

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły