We wtorek sesja „podatkowa”

Wtorkowa (25 października) sesja Rady Miejskiej rozpocznie się o 13.00. W programie m.in. opłata uzdrowiskowa i podatek od nieruchomości. Omówione też mają być oświadczenia majątkowe radnych i burmistrza. Transmisję i retransmisję znajdziemy pod tym linkiem: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/654/rada-miejska-w-goldapi.htm

 

 

Projekty uchwał:

https://bip.goldap.pl/pl/1401/32545/lxi-sesja-rady-miejskiej-w-goldapi-odbedzie-sie-w-dniu-25-1-222-r-.html

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

64 komentarzy do “We wtorek sesja „podatkowa”

 1. Zastanawiające jest dlaczego aż tyle zmian w projekcie trzeba było wprowadzić, żeby spełniał wszystkie wymagania zgodnie z przepisami prawa dotyczącymi takich obiektów. Dlaczego powiatowy inspektor nadzoru budowlanego także wstrzymał budowę postanowieniem z dn. 21.05.2021 i wymagał doprowadzenia dokumentacji do zgodnej z prawem? Ponadto „projekt uzupełniający” powstał dopiero w czerwcu 2022, to na podstawie jakich dokumentów powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydał decyzję w lipcu 2021?

  Ocena: 4.75/5. z 16 głosów.
  Please wait...
  1. Według zaleceń zwartych w protokole CBA ma to być projekt zamienny – nie uzupełniający. Być może taki już jest. Akurat czekamy na oficjalną odpowiedź w tej sprawie…

   Ocena: 4.75/5. z 16 głosów.
   Please wait...
 2. Anonim

  Czekaj tatka latka!

  Ocena: 4.64/5. z 11 głosów.
  Please wait...
 3. Anna

  Nasz burmistrz jest świetny, elokwentny, mądry i jaki ma potencjał w łączeniu ludzi.

  Ocena: 4.24/5. z 21 głosów.
  Please wait...
  1. Rajek

   Anna a skąd jesteś? Bo nasz niestety taki nie jest, zazdroszczę Wam takiego burmistrza 🙁
   Nasz nie jest ani świetny, ani elokwentny, nie jest mądry i nie ma potencjału, (…) 🙁

   Ocena: 4.84/5. z 25 głosów.
   Please wait...
 4. Ze zrozumieniem

  W kwestii poręczenia kredytu na zakup lng – to szantaż. Przedsiębiorstwo Andrysiewicza ma wg informacji ze strony przedsiębiorstwa: „Jako przedsiębiorstwo energetyczne posiadamy własne kotłownie i zaopatrujemy w ciepło odbiorców następujących miejscowości:

  1. Gorzyce k/Sandomierza – 5 kotłowni gazowych
  2. Gołdap – 2 kotłownie”. Niechże pan Andrysiewicz uderza do Gorzyc. Tam spala prawie całą miejscowość swoją stawką. Jak nie, to poręczyć 2/7 całości i zażądać 50% udziałów w firmie przy rozgraniczeniu koncesji ure na Gołdap.

  Lepiej jest pieprzyć o Pec niż myśleć co będzie i jest.

  Ocena: 4.13/5. z 23 głosów.
  Please wait...
 5. Robert

  Warto zauważyć, że kolejna prośba pana radnego Andrzeja Tobolskiego o możliwość pracy w komisji rewizyjnej podobnie jak poprzednie zakończyła się dziś niepowodzeniem. Tylko czworo radnych było za rozszerzeniem porządku obrad o ten punkt. Jedna osoba (radna Wałejko) wstrzymała się od głosu a pozostali ( Hołdyński, Wawrzyn, Chmielewski, Janczuk, Pietrewicz, Dzienis, Syperek, Zajączkowski) z niewiadomych przyczyn zagłosowali przeciwko. Nie da się tego inaczej wytłumaczyć jak jakimś dziwnym strachem przed jego pracą.

  Ocena: 4.50/5. z 24 głosów.
  Please wait...
  1. Lutosław

   ich pan nie zezwala im się odzywać

   Ocena: 4.85/5. z 26 głosów.
   Please wait...
 6. Dora

  Ciekawi mnie czy pan Andrzej Tobolski przygotowując swoje wnioski do burmistrza o udzielenie informacji… zwrócił się o podpisanie ich przez choćby kilkoro radnych, żeby spełnić warunek formalny, czyli mieć podpisy pod wnioskiem co najmniej pięciu radnych. Przecież pisanie wniosków bez poparcia mija się z celem. To samo osiągnąłby zadając po prostu pytanie burmistrzowi w odpowiednim do tego punkcie obrad.

  Ocena: 3.21/5. z 14 głosów.
  Please wait...
 7. Socha

  Dziś podczas obrad usłyszałem jak burmistrz powiedział, że „dla dobra inwestycji (PZL), myślę, że im mniej radny o niej wie tym lepiej”!!! Tak zwrócił się do radnego Tobolskiego. Widać burmistrz najchętniej pozbawiłby radnych wiedzy o inwestycjach.

  Ocena: 4.83/5. z 24 głosów.
  Please wait...
 8. Orli

  Czy przewodniczący Hołdyński na pewno umie czytać, czy też są błędy w piśmie od wojewody w sprawie legalności obrad. Bo dwukrotnie podał daty w roku 2020 a nie 2022. Trochę staranności ponie Hołdyński nie zaszkodzi, lub pismo do poprawki.

  Ocena: 4.73/5. z 15 głosów.
  Please wait...
 9. Zamiast pieprzyć o Gorzycach trzeba było stanąć do wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej
  i zapobiec pogłębianiu patologii ,albo występować publicznie w ważnych sprawach ,ale pod swoim nazwiskiem. Proszę przyjąć „ze zrozumieniem” moją krytykę.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.48/5. z 23 głosów.
  Please wait...
 10. Lucyfer

  Luto już przyzwyczaił nas do swojego chamskiego zachowania, dziwi mnie brak reakcji pozostałych radnych ( Hołdyński na pasku lutego też nic nie robi) na ten fakt. Może nowo powołana radna coś z tym zrobi.

  Ocena: 4.73/5. z 26 głosów.
  Please wait...
 11. Baran

  Panie sierżancie, odpowiedz na proste pytania czy przygotowałeś kosztorys wykonawczy na dokończenie budowy Zakładu Przyrodo-leczniczego i czy zabezpieczyłeś pod tą inwestycję środki w budżecie miasta? Odpowiedz nam mieszkańcom. Jeżeli nie rozumiesz pytań, które zadaje Radny Tobolski i mówisz o sprecyzowaniu pytań, to zwróć się do panny Rity może ona ci potrafi inaczej to wytłumaczy.

  Ocena: 4.86/5. z 29 głosów.
  Please wait...
 12. Człowiek z Jabłońskich

  Luto przeprasza mieszkańców za brak kasy na imprezy kulturalne. Proponuję panie luto obniżyć swoje wynagrodzenie, jak kiedyś obiecałeś ( choć raz dotrzymaj złożoną obietnicę). A tak w ogóle to kto do tej sytuacji doprowadził, czy to Radny Tobolski czy Putin? Sierżancie luto proszę odpowiedz.

  Ocena: 4.71/5. z 28 głosów.
  Please wait...
 13. Anna

  Luto powiedział wczoraj do radnej Anuszkiewicz że jej „opadło”.

  Ocena: 4.58/5. z 19 głosów.
  Please wait...
 14. Wanda

  Oglądałam Sesję i zwróciłam uwagę na bardzo skromne pożegnanie/wspomnienie naszego byłego burmistrza Marka Mirosa. Można było do tego człowieka mieć różne pretensje ale ja zawsze pamiętać będę to wszystko co burmistrz Miros dobrego zrobił dla miasta i całej gminy i moim zdaniem opędzenie jego pożegnania „minutą ciszy” to o wiele za mało. O zapowiedzianej mszy nie wspominam bo wszystkie wnioski i działania pana Wawrzyna są jak wiadomo jedynie na pokaz i nie warte zauważenia. Chcę wierzyć, że pan Miros jeszcze zostanie odpowiednio wspomniany i upamiętniony przez gołdapian. Może nastąpi to już wkrótce kiedy władza się zmieni.

  Ocena: 4.65/5. z 34 głosów.
  Please wait...
  1. Obywatel.

   Dopiero przyszła rada miasta i przyszły, nowy burmistrz godnie upamiętnią Marka Mirosa – Burmistrza Gołdapi. Luto, co najwyżej pochowa wszelkie pamiątki po M. Mirosie. Podobnie, jak zrobił to z pamiątkowymi zdjęciami z otwarcia kompleksu hala-basen, na których był Marek Miros. Obecny burmistrz Luto, jak również przytłaczająca „masa” radnych to są ludzie miałcy i mierni, nijacy, zawistni i zazdrośni. Ale za to cwani i mega interesowni. Posłannictwo, misja, uczynność, wolontariat – zapytajmy ich – co to, takiego? A tak na marginesie. Wielu z obecnych radnych zawdzięcza swoje miejsce w życiu lokalnym, w samorządzie właśnie Markowi Mirosowi. Ale to w ich pamięci już się zatarło.

   Ocena: 4.70/5. z 23 głosów.
   Please wait...
   1. Triatlonista

    My Mirosa będziemy wspominać jako wspaniałego burmistrza, który stworzył nam miasto, w którym chciało się żyć. Z kim nie rozmawiam, każdy nie może się pogodzić z myślą, że Marka już nie ma.
    Taka różnica, że po obecnym płakać kiedyś będą tylko jego kolesie i koleżaneczki, bo jako burmistrz nie zasłynął niczym pozytywnym.

    Ocena: 4.71/5. z 14 głosów.
    Please wait...
 15. Maniek

  Panie Luto, pan może czytać różne pisma i używać różnych chamskich słów a w sprawie Zakładu PL prawda jest jedna – jest miażdżący pana protokół CBA.

  Ocena: 4.89/5. z 35 głosów.
  Please wait...
 16. Ala

  Burmistrz mówi aby „niektórzy radni po prostu nie szkodzili przy sprawie PZL”. A ja myślę, że największym szkodnikiem w tej sprawie jest właśnie Luto, burmistrz tego nieszczęsnego miasta. Nikt tak bardzo w tej sprawie nie narozrabiał jak on.

  Ocena: 4.86/5. z 29 głosów.
  Please wait...
 17. Aniela

  Burmistrzu Luto, coś pan tam opowiada o sprawdzaniu grubości farby w PZL i mierzeniu metrówką. Czy to znaczy, że nie należy kontrolować i nadzorować pracy przy budowie Zakładu? Dziwne podejście jak na gospodarza terenu i inwestora.

  Ocena: 4.85/5. z 26 głosów.
  Please wait...
  1. Głąb

   Widać, że się zna na wszystkim jak nikt inny.

   Ocena: 4.64/5. z 11 głosów.
   Please wait...
 18. Feliks

  No niemożliwe!!! Radna Wiletta Anuszkiewicz pyta o prostą rzecz (odpowiedź polegać mogła po prostu na zerknięcie w kwit z którego burmistrz czytał) a burmistrz odpowiada „proszę na piśmie”!!! A przewodniczący staje po stronie burmistrza, jak zawsze!!! Ludzie! Naprawdę dość!

  Ocena: 4.78/5. z 37 głosów.
  Please wait...
  1. Clio

   Z Tobolskiego robi największego wariata, gdy radny zadaje mu pytanie. Tak robią mali ludzie. Radna Anuszkiewicz zadaje pytanie i ją odsyła z niczym, bo się boi jej prostych pytań. Malutki, maciupeńki człowieczek.

   Ocena: 4.60/5. z 10 głosów.
   Please wait...
 19. F

  A gdzie na tej sesji podziali się sołtysi i przewodniczący przewodniczący zarządów ? Dlaczego nie ma ich podczas sesji zajmującej się podatkami? Czy oni tylko diety liczą?

  Ocena: 4.85/5. z 27 głosów.
  Please wait...
  1. Jacek Kizik Sołtys Sołectwa Babki

   Byłem zadawałem pytania i wyszło jak zwykle

   Ocena: 4.67/5. z 12 głosów.
   Please wait...
   1. Miś

    Tak, dał się pan zauważyć.

    Ocena: 5.00/5. z 6 głosów.
    Please wait...
 20. Proszę nie używać w komentarzach przezwisk. Takie komentarze nie będą publikowane…

  Ocena: 3.18/5. z 11 głosów.
  Please wait...
  1. Bubu

   Wystarczy, że szanowny Redaktor słowo „psiarczyk” zastąpi np „pdnóżek” i już można zamieścić. Ukłony dla pana Redaktora.

   Ocena: 3.29/5. z 7 głosów.
   Please wait...
 21. LuLa

  Żeby wszystko było jasne dla tych co nie oglądali sesji: ZA najwyższymi podatkami na rok 2023 byli radni Chmielewski, Dzienis, Hołdyński, Janczuk, Makarewicz, Pietrewicz, Syperek, Wałejko, Wawrzyn, Zajączkowski. Powinniśmy pamiętać o tym przy następnych wyborach. PRZECIW był jedynie radny Tobolski , a wstrzymali się radni Anuszkiewicz, Mioduszewski i Staroszczuk – Luto, która dziś z wiadomych względów wstrzymuje się od głosu, co na razie należy rozumieć.

  Ocena: 5.00/5. z 13 głosów.
  Please wait...
 22. Andrzej

  Proszę, jaki pan kierownik Duchnowski wspaniałomyślny człowiek i urzędnik. Przychodzi punkt Sesji o „pozbawieniu statusu pomnika przyrody” i przewodniczący Hołdyński oddaje głos osobie kompetentnej w sprawie, więc kier. Duchnowskiemu. A ten, że „wszystko zostało omówione na Komisji” i, że „prosi o przyjęcie projektu uchwały”. Pan przewodniczący uniżenie poprosił żeby jednak pan Duchnowski zechciał „w dwóch zdaniach” przypomnieć o co chodzi, na co pan Duchnowski – co widać i słychać na Sesji – uśmiechnął się i wspaniałomyślnie odpowiedział: „Dobrze”. Zachęcam do odsłuchania tego fragmentu bo moje słowa absolutnie nie są w stanie tak precyzyjnie pokazać tej „wspaniałomyślności” urzędnika odpowiadającego przewodniczącemu Rady.

  Ocena: 5.00/5. z 16 głosów.
  Please wait...
  1. Ja

   Andrzeju, w wydziale od dawien dawna jest nabór na wolne stanowisko urzędnicze, więc startuj, odciążysz trochę przeciążonego kierownika i może nauczysz kultury osobistej. Śmiało

   Ocena: 4.00/5. z 4 głosów.
   Please wait...
 23. Zyta

  Ciekawa ale jakże normalna była sytuacja przy punkcie „Zapytania radnych”. Zapytanie radnej Anuszkiewicz o sytuację wokół martwych nasadzeń przy Promenadzie i ul. Jeziorowej pozostało – rzecz jasna – bez żadnego komentarza ze strony burmistrza. Natomiast wypowiedź radnego Wawrzyna w sprawie węgla itd… natychmiast uzyskało komentarz burmistrza. Tak to jest gdy jeden radny merytorycznie pyta a drugi co najwyżej „cukruje” burmistrzowi. Jednych, spolegliwych, burmistrz szanuje a drugich ma – nie wypada pisać gdzie.

  Ocena: 5.00/5. z 21 głosów.
  Please wait...
 24. Rysiek

  Tak słuchając przez całą Sesję zwyczajowych już zaczepek burmistrza w kierunku radnego Tobolskiego, do których wszyscy już – niestety – żeśmy przywykli i pisanie, że to zwykłe chamstwo i prostactwo burmistrza, nic nie daje, usłyszałem dziś, że pan Tobolski powinien zgłosić na Policję sprawę jakiegoś tam podtruwania drzewa na cmentarzu. A ja pytam, dlaczego on? Czy on jest zarządcą, administratorem czy chociażby pracownikiem tego cmentarza? Czy nie powinien już dawno zrobić tego pan Dominuk z racji ówczesnego administrowania cmentarzem? A czy sam burmistrz nie powinien choćby zlecić komuś poinformowanie Policji o tym zdarzeniu? Co ma do tego pan Tobolski?

  Ocena: 4.76/5. z 17 głosów.
  Please wait...
 25. Wojtek

  Ta sesja w wydaniu Luto wygląda jak muppet show.

  Ocena: 4.84/5. z 25 głosów.
  Please wait...
 26. Cieszko

  Kolejny raz przewodniczący Hołdyński dał popis swojej niewiedzy ale przy okazji także wyjątkowej spolegliwości wobec burmistrza. Kiedy radny Tobolski pyta, czy burmistrz, zgodnie ze swoimi słowami podczas niedawnych wyborów sołtysa w Babkach, „wstrzyma środki dla tego sołectwa”, pan przewodniczący natychmiast przypomniał niepokornemu radnemu, że „jesteśmy w punkcie 'Zapytania radnych’ a takie zapytania składa się na piśmie”. Tymczasem chwilę przedtem przy wypowiedzi radnego Wawrzyna jakoś o tym zapomniał i już nie informował Józefa W., że to może nie w tym punkcie albo „proszę przedstawić to na piśmie zgodnie z regulaminem”. Taki właśnie jest pan przewodniczący Wojciech Hołdyński.

  Ocena: 5.00/5. z 20 głosów.
  Please wait...
 27. Adrian

  O tempora, o mores! Na pytanie sołtysa z Babek, kiedy do jego sołectwa powróci sprzęt czasowo odebrany i przewieziony do Gołdapi w celu jakiejś kontroli, czy coś, burmistrz odpowiada sołtysowi – „w swoim czasie” !. Bez komentarza.
  I nie potrafi uszanować i dostrzec tego, że poczuwający się do odpowiedzialności sołtys ukradziony bądź zaginiony sprzęt sołecki, wart kilka tysięcy zł, odkupił i przekazał swemu sołectwu.

  Ocena: 5.00/5. z 18 głosów.
  Please wait...
 28. Dyr

  Uwaga! Przewodnicząca Komisji Rolnej Janina Pietrewicz przyznała się dziś, że „pierwszy raz słyszy o sprawie zaginionego sprzętu” w którymś z sołectw i „w ogóle o tej sprawie”. To pogratulować jej należy właściwego sprawowania swojej funkcji.
  A co do sprzętu w sołectwach, ciekaw jestem czy w ogóle istnieje w gminie jakaś ewidencja sprzętu będącego na wyposażeniu świetlic i wszystkich sołectw. Warto wiedzieć czym sołectwa i ich świetlice dysponują i w jakim to jest stanie.

  Ocena: 5.00/5. z 15 głosów.
  Please wait...
 29. Borys

  Ach gdyby tak policzyć ile razy burmistrz Luto użył dziś w swoich złotych ustach nazwiska „Tobolski”. Wyszłaby niezła liczba. To już obsesja, nic innego.

  Ocena: 5.00/5. z 20 głosów.
  Please wait...
 30. Grażyna

  Miałabym , jako mieszkanka sołectwa Babki, pytanie do naszej radnej pani Teresy Dzienis. A co pani w ciągu tej swojej kadencji zrobiła dla nas mieszkańców? Niech pani wymieni tu w komentarzu lub odpowiadając na sesji co jest pani autorstwem? Jaki choćby jeden wniosek pani zgłosiła w naszej sprawie? Dodam jeszcze, że to nie nasz sołtys Kizik ale pani z mężem zostaliście przez naszych mieszkańców wygwizdani na spotkaniu. Na pani miejscu albo bym zwiększyła aktywność w swojej pracyradnej albo już nie odzywała się w sprawach pana Kizika, bo to zupełnie inne poziomy pracy dla sołectwa. Zobaczymy czym się pani pochwali kiedy przyjdzie czas następnych wyborów.

  Ocena: 5.00/5. z 21 głosów.
  Please wait...
  1. www

   Wygwizdaliście panią sklepową z Górnego?? Jak mogliście??? 🙂

   Ocena: 5.00/5. z 11 głosów.
   Please wait...
 31. Tadzio Obserwator

  Wyjątkowo szanuję panią radną Wałejko, za to, że od czasu do czasu jednak w głosowaniach sesyjnych wykazuje rozsądek. Dziś jednak usłyszałem jej wypowiedź w sprawie dofinansowywania świetlicy w Boćwince, i jej słowa, że „codziennie w tej świetlicy przebywa kilkanaście dzieci”. W porządku, obiecuję, że sprawdzimy ile w tym prawdy i co warte są słowa pani radnej.

  Ocena: 5.00/5. z 14 głosów.
  Please wait...
 32. Rybak

  Kilka razy podczas tej Sesji przewodniczący Hołdyński, mimo, że ma za sobą kilka kadencji, wykazał się nieznajomością zapisów regulaminu obrad. Pominę wcześniejsze dzisiejsze wpadki przytaczając tylko ten, że w punkcie „wolne wnioski” przewodniczący „nie zauważył”, że do głosu zgłasza się pan radny i udzielił głosu urzędnikowi, czym naturalnie naruszył procedurę gdyż w takich przypadkach najpierw głos mają prawo zabierać radni, następnie inne osoby. Nawet zwrócenie mu na ten fakt uwagi przez radnego Tobolskiego nie pomogło. Coraz gorzej z tą Radą.

  Ocena: 5.00/5. z 15 głosów.
  Please wait...
 33. Sebastian

  W wolnych wnioskach ponownie pan radny Tobolski usiłował wrócić do kwestii wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych przez burmistrza, jak zwykle przerywano mu i nadal ta sprawa wisi w powietrzu. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na słowa w tym miejscu wypowiedziane przez przewodniczącego Rady Wojciecha Hołdyńskiego, który powiedział mniej więcej tak – „ta sprawa wałkowana jest co miesiąc i każdy ma już na ten temat wyrobione zdanie”. Ja chciałbym pana Hołdyńskiego spytać. A jakie jest pańskie osobiste jako radnego i przewodniczącego tej Rady zdanie w tej kwestii? Może pan się tym zdaniem podzielić z wyborcami? Ale tak, wie pan, od A do Z, a nie półsłówkami i wykręcaniem się jak to pan robi często.

  Ocena: 5.00/5. z 22 głosów.
  Please wait...
 34. Jędrzej

  Dobre pytanie w sprawie pisma p. Andrysiewicza zadał pan radny Makarewicz. Jednak ja doprecyzowałabym pytaniem, czy są i jakie są podstawy prawne aby firma prywatna z takim wnioskiem zwracała się do Gminy i czy są jakiekolwiek prawne podstawy aby Gmina rozpatrzyła taki wniosek pozytywnie.

  Ocena: 5.00/5. z 14 głosów.
  Please wait...
 35. Wacek

  Zauważyliście, że już teraz, jeszcze długo przed decyzją o ewentualnym poręczeniu przez Gminę wielomilionowego kredytu dla prywatnej firmy pana Andrysiewicza, burmistrz podkreśla wyraźnie, że będzie to decyzja RADY, nie jego. Więc już teraz wskazuje, że np w sytuacji gdyby pan Andrysiewicz nie wywiązywał się ze spłaty kredytu, on będzie miał czyste ręce bo „to Rada, nie ja” zdecydowała o poręczeniu. Radni, pamiętajcie o tym przy podejmowaniu decyzji w tej niezwykle niebezpiecznej dla gminy sprawie.

  Ocena: 4.76/5. z 17 głosów.
  Please wait...
  1. To nie może być decyzja – taką decyzję podejmuje organ wykonawczy, czyli burmistrz. Rada może ująć w uchwale budżetowej wysokość poręczenia…

   Ocena: 4.69/5. z 13 głosów.
   Please wait...
   1. J

    Wydaje mi się, że propozycję uchwały w tej sprawie przedstawi burmistrz ale jednak radni będą musieli ją przyjąć lub odrzucić. Zdaje się Wacek ma rację.

    Ocena: 4.43/5. z 7 głosów.
    Please wait...
 36. Poręczanie kredytu przez gminę dla prywatnego przedsiębiorcy jest niezgodne z prawem i nie należy do zadań ustawowych.
  Pani radna Wałejko na komisji wspólnej wypowiadała się w sprawie podniesienia podatków ,że jest stanowczo przeciwna i nawet głosowała przeciw. Ale już na sesji było inaczej. Strach przed gniewem szefa wszystkich szefów jest paraliżujący dla większości. A teraz doszła jeszcze żona burmistrza. Demokracja w wyborach uzupełniających pokazała ,że „sięgnęła bruku”. Nawet ustawodawca nie przewidział takich okoliczności, ale jak pokazało życie w Gołdapi wszystko jest możliwe. Wstyd Pani Anno Staroszczuk Luto, że Pani w ogóle startowała. Nawet nie zapytam, czy będzie Pani obiektywna podczas głosowań .Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.70/5. z 27 głosów.
  Please wait...
  1. Popiel

   Panie radny Andrzeju Tobolski. W sprawie zachowań nowej pani radnej może być różnie więc ja bym nie narzekał na smak zupy przed jej spróbowaniem. Dajmy wszyscy szansę nowej członkini Rady i oczywiście obserwujmy jak będzie w rzeczywistości.

   Ocena: 3.24/5. z 17 głosów.
   Please wait...
 37. xyz

  Jeszcze Tuska tu zabrakło. Teraz już mamy 3 szkodników bo sierżancina to przeca sama kultura, mądrość i życzliwość wobec mieszkańców nooo i radnych oczywiście.
  Na zachowanie p.Holdynskiego brak słów.. Głuchy jest na chamstwo burmistrza, …. To aż razi w uszach Panie Wojciechu Hołdyński.
  Jesteście jak muchomory… ładne z wierzchu z zepsutym środkiem.

  Ocena: 4.60/5. z 20 głosów.
  Please wait...
  1. wj

   Tusk, zaraz po Mirosie, zrobił dla Gołdapi najwięcej. Za rządów Mirosa i PO Gołdap się dynamicznie rozwijała, a za czasów Luto i PiS jest mierność bierność, ale wierność. Kolesiostwo, bylejakość, zero kultury w przestrzeni publicznej, polityczne wojenki i działanie na szkodę miasta. Liczy się własna kieszeń i nic więcej.

   Mam nadzieję, że opozycja zjednoczy się na wybory samorządowe wiosną 2024, zbierze wartościowych ludzi i przywróci gminę na właściwe tory.

   Ocena: 5.00/5. z 4 głosów.
   Please wait...
 38. Konikowo

  Pan Radny Tobolski skierował do Hołdyńskiego prośbę by zwrócił sierżantowi uwagę by ten zwracał się dom radnego używając zwrotu grzecznościowego ” pan radny „, bo nie jest dla sierżanta kolegą.
  Na co Hołdyński odpowiada, że nie wie czy to obowiązek wynikający z przepisów.
  Ja, odpowiadam niekompetentnemu Hołdyńskiemu, nie potrafi zapanować nad sierżantem, i że jeżeli nie wie, to niech zejdzie ze sceny i nie robi z siebie i sesji komedii.

  Ocena: 5.00/5. z 20 głosów.
  Please wait...
 39. Mariusz

  Mam prośbę do burmistrz, na sesji przywoływał jakieś bliżej nieokreślone protokoły z których ponoć wynika, że budowa zakładu PL jest prowadzona wręcz wzorowo, by zechciał je upublicznić.
  Wówczas ocenimy ich treść i autorów. Zachęcam naszego burmistrza.

  Ocena: 4.75/5. z 16 głosów.
  Please wait...
 40. Świat do góry nogami

  Ludzie, coś nieprawdopodobnego, luto objawił eurekę, wszyscy specjaliści od budownictwa niesłusznie oskarżali go o niekompetencje przy budowie zakładu PL. Zatem, można według lutego teorii budować według projektu innego niż ten, który otrzymał pozwolenie na realizację, i w między czasie jeszcze dokonywać zmian w konstrukcji budynku. Brawo sierżancie, przyznaję ci tytuł inżyniera budownictwa, widać żeś bystry gość.

  Ocena: 4.78/5. z 18 głosów.
  Please wait...
 41. Znów kilku komentarzy nie zaakceptowaliśmy ze względu na użycie w nich przezwisk…

  Ocena: 2.60/5. z 5 głosów.
  Please wait...
 42. Stefan

  Drodzy Mieszkańcy Gołdapi,
  jestem w szoku to co usłyszałem podczas odsłuchiwania nagrania z sesji rady miasta Gołdapi z dnia 25.10.2022, to jest niemożliwe, żeby taki człowiek mógł sprawować urząd Burmistrza. 53 minuta nagrania, cytuję komentarz lutego na stwierdzenie Pani Radnej Anuszkiewicz, że ręce jej opadają, jak luto ignoruje udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania: „”pani już nie tylko ręce opadają, pani Anuszkiewicz”. Wypowiedź sierżanta, pochodzącego z niewielkiej wioski Jabłońskie, spod Gołdapi jest bulwersująca. Jestem zaskoczony, już nie zachowaniem tego pro…., lecz pozostałymi uczestnikami tej sesji, że nikt nie zareagował w odpowiedni sposób, nikt nie stanął w obronie Pani Radnej Anuszkiewicz. Wstyd Hołdyński, wstyd Wawrzynie, wstyd Jańczuku, wstyd Chmielewski, wstyd Mioduszewski, wstyd Makarewicz, wstyd Zajączkowski. Nie przychodźcie więcej na obrady sesji, złóżcie mandat radnego, jesteście nie godni bycia radnym.Pytam was, czy macie trochę honoru? wątpię, jesteście jak ten pro… luto, szkodnikami tego miasta. Zastanawiam się, czy jeszcze coś może nas zaskoczyć ze strony tego człowieka?
  Przepraszam mieszkańców, że przyczyniłem się do wyboru tego prym…..
  Współczuję pani Staroszczuk.

  Ocena: 5.00/5. z 22 głosów.
  Please wait...
 43. J

  Dobrym dotychczas obyczajem było, że portal ten zamieszczał zapowiedzi także Sesji Rady Powiatu a także linki do obejrzenia obrad. Tym razem z jakiegoś powodu ani zapowiedzi ani linku nie było. Co się stało? Niezależnie od odpowiedzi , czy można o taki link do dzisiejszych obrad poprosić?

  Ocena: 5.00/5. z 3 głosów.
  Please wait...
  1. Przeoczenie. Przepraszamy… Zamieścimy. Tylko nie ma linku póki co…

   Ocena: 4.00/5. z 4 głosów.
   Please wait...
   1. Mieszkaniec

    To już drugi raz z rzędu redaktor nie zamieścił linka do sesji powiatu

    Ocena: 4.00/5. z 4 głosów.
    Please wait...
    1. Do wieczora nie było na stronie starostwa, jest dopiero teraz…

     Ocena: 3.67/5. z 3 głosów.
     Please wait...
 44. xyz

  Podziwiam kompetencje Sekretarz Rawinis ….. Cóż za zapobiegliwość, żeby 2202 analizowała oświadczenia majątkowe porównując z rokiem 2025 roku. Mamy geniusza na stołku sekretarza …. a może zwykły brak staranności w wykonywaniu swoich obowiązków … ( Czas około 1,36 )

  Ocena: 5.00/5. z 3 głosów.
  Please wait...
 45. xyz

  Pod wpływem wrażenia jakie zrobiło na mnie jasnowrozkarstwo Sekretarz w mój komentarz też zakradł się błąd … (literówka)… Chodzi o rok 2022 a nie 2202…

  Ocena: 5.00/5. z 2 głosów.
  Please wait...